Modanın favori renklerinden birisi de mavidir. Neredeyse her kombinde ve her mevsimde sıkça kullanılmaktadır. Başarı ve güven duygusu yansıtan bu renk ile harika kombinler yaratmak mümkün. Bunu yapmak için önemli olan mavi rengi en doğru bir biçimde ve en ideal renklerle bir araya getirmektir.

Maviye yakışan renklerin başında açık tonlar gelir. Özel olarak beyaz başta olmak üzere bej, krem tonları ve açık gri ile yapılacak kombinler doğru tercih olabilecektir. Mavi ile kullanılacak açık renkler her biçimde kombine edilebilmektedir. Alt ve üst parçalarda istenen renk tercih edilebilmektedir. Mavinin açık renklerle kombinlenmesi onu daha açığa çıkaracaktır. Bu kombinde dikkat gösterilecek noktalar iki parça kıyafetlerde ayakkabı rengi alt parça ile uyumlu tercih edilerek bütünlük oluşturulabilir. Yine ayakkabı rengi ile fular, şapka, saat, dış giyim ve aksesuarlar uyumlu olabilir. Bu kombine çok canlı ve baskın renklerin tercih edilmemesi gerekmektedir

Maviye iddialı renkler eklenmek suretiyle de harika kombinler oluşturulabilir. Hardal sarısı, limon sarısı, su yeşili, haki tonları ile mavi harmanlanabilir. Bu renklerle oluşturulan kombinler özel olarak yaz ve ilkbahar ayları için şık ve canlı kombinler olabilecektir. Önemli olan eklenecek olan rengin kombinde büyük parçalarda tercih edilmemesidir. Ayakkabı ve çanta renkleri ile sade ve çok göz alıcı renklerden oluşmamalıdır.


Siyah çokca renkle uyum sağladığı gibi mavi ile de hayli uyumludur. Kombinlenmesi ise hayli basit iki renktir. Siyah daha fazla ayakkabı, çanta, pantolon gibi parçalarda tercih edilebilmektedir. Kıyafetin üst parçasında mavi renkleri kullanılabilmektedir. Siyah ve mavi koyu renkler olduğundan dolayı kombine değişik yıldız parçalar eklenebilir. Bunu yapmak için taşlı ve parlak takılar, aksesuarlar, büyük şapkalar, tokalı kemerler yardım eden parçalar olabilir.

Yalnızca gümüş rengi ile yapılacak mavi kombinleri de göz alıcıdır. Özel olarak davet ve özel günler için kurtarıcı parçalardır. Mavi renkte elbise üstüne büyük ve gösterişli gümüş renkli takılar kullanılabilmektedir. Ayakkabı veya çanta tercihi de gümüş tonlarında olmalıdır. Gösterişli saç modeli ve makyaj ile kombin tamamlanacaktır.

İnsan psikolojisi üstünde pozitif etkilemektedir yaratan mavi rengi her kombinde sıklıkla tercih edilebilmektedir. Mutluluk, güven ve başarı rengi olması ve çokca renkle uyum sağlaması nedeniyle mavi kombinlerin sevilen tonlarındandır.
https://www.forumdenizi.com/giyim-ca...mbinlenir.html