Gün içinde çok sık tercih edilen gri özel olarak kıyafet, ayakkabı ve çanta kombinlerinin vazgeçilmeyen bir rengidir. Çünkü çokca renkle kolay bir biçimde uyum gösterebilir. Ek olarak kullanılan çokca parçada doğru parçalar ve renklerle harika görünüm yaratabilir.

Gri rengi benzer zamanda sade bir renktir. Bu neden ile kombinlerde kullanılmış olduğu zaman makyaj ile canlandırılması gerekmektedir. Birkaç basit dokunuşla gri rengi ile harika kombinler yaratmak mümkündür.

Gri rengi kurtarıcı bir renktir. Günlük hayatın içinde kot pantolon, siyah pantolon veya şortlarla sıkça kullanılmaktadır. Griyle yapılmış olan bu biçimde sade kombinlerde çanta, takı ve aksesuarlarda kullanılacak canlı renklerle kıyafet hareketlendirilebilir.

Alt üst halinde değişik iki parça kombinlerde ise koyu renk alt kısımda tercih edilebilmektedir. Bu kombinler için hardal sarısı etek, fuşya pantolon üstüne gri kazak, gömlek veya tişört kombinleri düşünülebilir. Bu kombin alt parçadaki renkle uyumlu kemer, çanta, şapka veya aksesuara tamamlanabilir. Gri renk kendisine yakın renk olan gümüş rengi ile de şık bir uyum yakalar. Gümüş rengi, parlak ve taşlı takılar bu kombinin en ehemmiyetli parçalarıdır. Ek olarak renk katması için kırmızı tonlarında ruj kullanılabilmektedir. Bu tür kombin bilhassa gece kıyafetlerinde tercih edilir.

Gri renk ağır, ciddi hava yaratan bir renktir. Bu nedenle bilhassa devlet kurumlarında, iş görüşmelerinde sıkça kullanılabilmektedir. Resmi bir yer için kullanılacak gri renk sade tonlarla tercih edilir. Beyaz, siyah veya grinin koyu tonları bu kombinde doğru renkler olabilecektir. Diğer bir alternatif gri renk kombinlerinde renkli stil sevenler için fuşya, patlıcan moru, hardal sarısı ve turuncu doğru seçim olabilecektir. Çünkü bu renklerle yaratılan kombinler şık, göz alıcı ve çok canlı kombinler olabilir. Tek parça renk olarak tercih edilen gri elbise de bu canlı tonlarda ayakkabı kullanılabilmektedir. Çanta tercihi ise gri tonlarında olabilir. Aksesuar ve takılara yine ayakkabı da tercih edilen renk tonları düşünülebilir. Ama bu kombinde dikkatli olunması gerekli olan, kombinde üçten fazla benzer renk tercih edilmemesi gerektiğidir. Çünkü böyle bir seçim karışık bir görüntüye yol açabilir. Ek olarak seçilecek olan renkler içerisinde bir adet canlı, baskın renk bulunması gerekmektedir.