Moda alanında sıkça kullanılan açık mor, mor rengin tonlarından biridir. Doğru ve uyumlu renklerle kombinlendiğinde açık mor ile çok şık ve tarz görünüm elde edilebilmektedir. Bunu yapmak için önemli olan bazı noktalara dikkat etmektir. Açık mor ile yapılacak değişik kombin önerileri şunlardır:

Bundan hariç açık mor kombinlerinde fuşya, pembe, kırmızı, yeşil tonlarından uzak durulmalıdır. Bu renklerle göz yoran ve çok renkli kombinler oluşacaktır. Açık mor kombinleri iddialı olduğu kadar sade kombinlerde olabilir. Önemli olan açık mor ile kombine edilecek renkleri ve tarzları yakalayabilmektir.

Açık mor ile en uyumlu renklerden birisi siyahtır. Kombinlenmesi hayli basit iki renktir. Bu biçimde kombinde siyah renk daha fazla alt parçada tercih edilir. Açık mor üst parçalarda, şapkalarda ve dış giyimde kullanılabilmektedir. Ayakkabı tercihi de alt parça ile bütünlük sağlamak için siyah renkte olmalıdır. Kombine renk katmak için takı ve aksesuarlar zıt tonlarda seçilebilir. Bundan hariç gümüş ve parlak takılarla da zarif görünüm yakalamak mümkündür.

Bunların haricinde açık mor zıt renklerle de kullanılabilmektedir. Limon sarısı, turuncu, mürdüm, hardal sarısı gibi renkler bunlar için çok uygundur. Bilhassa bu renkler açık mor elbiseler üstüne blazer ceket, kaban veya takılarla uydurulabilir. İki parça kombinlerde de iki renk istenildiği gibi harmanlanabilir. Bu kombinde önemli olan ayakkabı seçimidir. Ayakkabı rengi mat olmalıdır. Yeteri kadar renkli bir kombin olması sebebi ile üçüncü baskın renkten uzak durulmalıdır. Benzer zamanda makyaj da sade yapılmalıdır.


Açık mora en yakışan renklerden biriside bej, nude ve krem tonlarıdır. Bu kombinde elbise, etek ve pantolon açık mor tonlarında tercih edilebilmektedir. Krem veya nude tonları da dış giyimde ve ayakkabı renginde kullanılabilmektedir. Ayakkabı renginin bu tonlarda olması da bacak boyunu daha uzun gösterecektir. Bu kombinde altın sarısı da kullanılabilmektedir. Bilhassa çanta veyahut aksesuar tercihinde altın sarısı tonları kullanılabilmektedir. Böylelikle çok şık ve zarif görünüm yakalanabilir. Benzer zamanda kombin siyah gölgeli göz makyajı ve mürdüm rengi ruj ile tamamlanabilir. Bu, özel olarak gece kombinleri için göz alıcı bir şıklık oluşturacaktır.

Açık moru en zarif halde tamamlayan tonlardan biriside gümüş rengidir. Bilhassa sade açık mor rengindeki bir elbisenin üstüne, ayakkabı, çanta veya aksesuar tercihinde tercih edilebilmektedir. Kombinlenmesi hayli basittir.