Moda dünyasında en fazla tercih edilen renklerden birisi tarçın rengidir. Bu günlerde pantolon, gömlek, bluz, elbise, kolye, bileklik, bandana gibi her aksesuar ve kıyafette kolayca kullanılabilmektedir.

Etek olarak tarçın rengi üstüne canlı renkler münasip olabilecektir. Uzun, salaş, şifon tarçın rengi maxi eteklerin üstüne açık mavi kazaklar çok şık durur. Benzer biçimde uzun yahut mini tarçın rengi eteklerle koyu yeşil, beyaz ve siyah rengi üst parçalar kullanılabilmektedir. Üstüne küf rengi bir kaban ve içine krem rengi kazaklarla uyumlu olur. Montlarda da kolaylıkla tarçın rengi kullanılmaktadır ve yeşil, mavi, kırmızı tonları gibi canlı renklerle de tercih edilir.

Tarçın renginin en fazla yakıştığı renkler; beyaz, siyah, krem rengi, küf rengi ve taba rengidir. Bunun yanında ek olarak açık mavi tonları, koyu yeşil, kot rengi gibi renklerle de uyumlu bir renktir. Her mevsim kolayca kıyafet ve aksesuarlarda kullanılabilmektedir.

Tarçın rengi yalnız olarak elbise ve tulumlarda kullanıldığı zaman cansız görünüm oluşturabilir. Bunu yapmak için koyu kahverengi bir kemerle süslenmelidir. Üstüne alınacak olan dikey beyaz-altın sarısı çizgili hırkalarla kullanılabilmektedir. Bluz, gömlek ve kazak gibi üst parçalarda tarçın rengi tercih edildiği zaman altına beyaz yahut kot pantolonlar, siyah etekler tercih edilmelidir.

Çantalarda tarçın rengi beyaz elbiselerle, mavi tulumlarla, siyah yoğunluklu kombinlerde kullanılabilmektedir. Her boyutta çanta için uygun renktir. Ek olarak ayakkabılarda çok şık durur. Özel olarak sandaletlerde çok kullanılabilir bir renktir. Haziran ve ağustos ayları arasında renkli tulumların altında çok güzel görünüm elde edilir. Krem rengi kazak, siyah dar pantolon, tarçın rengi mont ve tarçın rengi botlarla şık görünüm elde edilebilmektedir.


Tarçın rengi bileklikler her kıyafetle kullanılabilmektedir. Taşlı olan kolyelerde kullanılığında sert ve asil bir duruş oluşturmaktadır. Tarçın rengindeki bandana, toka, taç gibi saç aksesuarları açık kumral, sarı ve çok koyu kahverengi veya siyah saçlarda kullanımalıdır. Bakır, kahverengi saçlarda çok belli olmayacağı için bu renk saç aksesuarları pek tercih edilmemelidir. Şal ve fular olarak tarçın rengi krem rengi elbiselerin üstüne yahut bakır rengi desenli kıyafetlerde kullanılabilmektedir