Forum Düzeni
Erkekçe Genel
Erkeklere özel tüm konuları burada bulabilirsiniz.
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 24 Ocak 2019
Mesajlar: 2.141
Konular: 2073
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 35 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 55 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 104
Verilen Beğeni: 68
İlişki Durumu: Yok
Burç: Boga
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 17
DeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud ofDeepSilence has much to be proud of

Standart Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri

26 Ağustos 2019
# 1
Dermatolog Dr. Ahu Çiler ÇIKIM erkekler için cilt bakım önerileri konusunda bilgi verdi.
“Cilt bakımı” ifadesi genellikle kadınların akıldan çıkarmadığı, erkeklerinse çok fazla oralı olmadığı bir kavramdır. Artık bu anlayış her geçen gün biraz daha kırılıyor diyebiliriz. Çünkü modern şehir hayatında sadece şık giyinip işe gitmek yetmiyor. Bu sebeple de bakımlı olmak, her daim genç ve canlı bir cilde sahip olmak sadece kadınların değil, erkeklerin de hayali isteğidir. Herkes sağlıklı bir cilde sahip olmak ister, bunun erkeği, kadını olmaz ve yine herkes sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmayı hak ediyor.

Herkese uygun bir sabun yoktur, herkes cilt yapısına uygun yüz temizleyiciler kullanmalı!

Temizlenemeyen bir cilt asla sağlıklı olamaz. Bu bakımdan doğru ve etkili bir cilt bakımının temeli cildi doğru ürünlerle düzenli olarak temizlemektir. İşte erkekler de ciltteki tıkanmış gözenekleri açmak ve cildi kirlerden arındırmak için doğru yüz temizleyicileri kullanmalılar. Her gün yüzü sabunla yıkamak cildi kurutarak tahriş eder, cildin yapısına uygun yüz temizleyiciler cildin doğal nem dengesini bozmadan cildi derinlemesine temizler, arındırır.

Cildi nemlendirmek önemlidir!

En iyi cilt bakımı önerilerinden birisi cildi doğru şekilde temizlemekken, bir diğeri de cildi yeterince temizlemektir. Çünkü kuruyan cilt kırışır, yıpranır ve daha hızlı yaşlanır. Bu sebeple de kadın, erkek, genç, yaşlı herkes cildini her gün düzenli olarak nemlendirmeli, cildin kurumasına izin vermemelidir. Karma ya da normal cilt yapısına sahip olanlar sıradan bir nemlendirici ile cildi nemlendirebilirken, kuru cilt yapısına sahip olan kişiler çok daha yoğun bir nemlendirici kullanmalılar. Ama erkekler nede olsa daha yağlı cilde sahip oldukları için kadınlara göre daha şanslılar. Bu sebeple sabah, akşam hafif bir nemlendirici sürmek, nemlendirici sürmeden özellikle de soğuk ve kuru havalarda dışarı çıkmamak en doğrusu olur.

Kırışıklık oluşumu önlenmeli!

Yaş ilerledikçe, hatta her geçen günde cildimizde inceden başlayıp derinleşen kırışıklıklar olması doğal bir süreçtir. Fakat bu kırışıklıkların ne kadar erken başlayacağı, ne kadar fark edilir, ne kadar derin ve fazla olacağı da öncelikle genetik özelliklere, ardından cilde gösterilen özene bağlıdır. Yaşam çok zor ve sıkıntılı olduğundan, stres ve sağlık sorunları da kaçınılmaz oluyor. Sağlıksız ve olumsuz yaşam şartları, beslenme koşulları bir araya geldiğinde maalesef ki cilt erken ve hızlı yaşlanıyor. Bunun böyle olmaması için düzenli cilt bakımı ve cildin dış etkenlerden korunması şart. Bu amaçla da düzenli olarak her gün dışarı çıkarken ve özellikle de güneşin çok etkili olduğu dönemlerde 2 – 3 saatte bir güneş koruyucu krem kullanılması, saba akşam cildin nemlendirilmesi ve mümkünse yaşlanma karşıtı kremler kullanılmalıdır.

Göz çevresi bakımı aksatılmamalı!

Yaşın ilerlediğini ilk olarak göz çevresinden anlayabiliriz. Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar kişiyi olduğundan daha yaşlı bile gösterebilir. Bu sebeple de göz çevresi bakımına çok özen gösterilmelidir. Bunun için ileriki yaşları beklemeye gerek yok. 25 yaşını geçen herkes ciltte oluşan kırışıklara ve kuruluğa karşı savaşan çok fonksiyonlu göz çevresi bakım kremi kullanmalıdır.

Profesyonel cilt bakımı yaptırmak lazım!

Evde cilt bakımı yapmak elbette ki daha kolay ve daha ekonomiktir. Ancak uzmanlar tarafından uygulanan profesyonel cilt bakımı cildin ihtiyaçlarını çok daha iyi karşılayabilmektedir. Cilt tipine uygun ürünlerle en doğru bakımın yapılması için cilt bakım uzmanına gitmek önerilir. Madem sağlıklı bir cilde sahip olmak, cildin yaşlanmasını önlemek, her daim genç ve dinç görünmek için cilde profesyonel dokunuşlar önerilir.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Erkekler İçin Cilt Bakım Önerileri
05 Eylül 2019
# 2
Evet,nedense cilt bakımı denilince kadınlar akla geliyor.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Saç - Makyaj Bakımı
0
31 Temmuz 2019 16:32
Tomris
Saç - Makyaj Bakımı
0
28 Temmuz 2019 00:33
Mango
Erkekçe Genel
0
03 Ağustos 2018 12:59
Tomris
Sağlıklı Beslenme
0
18 Aralık 2017 21:19
Tomris
Vücut - Cilt Bakımı
0
11 Aralık 2017 15:00Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.