Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 43
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Standart Amerikan Servis Nasıl Temizlenir?

27 Ağustos 2019
# 1
Pratik ve dekoratif olduğu için tercih edilen Amerikan servisler farklı maddelerden yapılabilir. Farklı yapıya sahip olan servislerin farklı tekniklerle temizlenmesi gerekir.

Amerikan servisleri hasır, plastik, keçe ya da kumaştan olabilir. Kullanması pek şık ancak temizlenmesi pek çetrefilli olan servislerden biri hasırdır. Silindiğinde aralara kırıntı kaçma riski ya da suyun altına girdiğinde hasırların atma riski vardır. Hasırın yapısına göre suya ve temizlik ürünlerine olan hassasiyeti değişiklik gösterir. Sık dokunmuş ya da verniklenmiş olan hasır servisler suya daha uzun süre dayanabilir. Ancak bir süre onların da hasırları atacaktır veya vernikleri yıpranacaktır. En iyi yöntem temiz, nemli bir bezle saat yönünün tersine doğru yumuşak hareketlerle hasırın silinmesi ve ardından kendi kendine kurumaya bırakılmasıdır. Kurutmak için kesinlikle herhangi bir ısı kaynağının yanında ya da yakınında bırakmamak gerekir. Aksi takdirde hasırlar atabilir ya da rengi bozulabilir. Kuruması için güneşten ve ısıdan uzak bir yere serilmesi, asılması gerekir.

Plastik Amerikan servislerini deterjanlı bezle silip suyun altında durulamak yeterli olacaktır. Ancak üzerinde üstü korunmasız ya da verniksiz motifler olan plastik servisleri bezle silmek motifleri bozabilir. Bu durumda servisi bulaşık süngerinin yumuşak tarafıyla silip suyun altında durulamak gerekir. Ancak durulayacağınız suyun basıncının yüksek olmamasına dikkat edilmesi gerekir, yüksek basınçlı su da motifleri bozabilir.

Keçe servislerin silinmesi kesinlikle tavsiye edilmez. Özellikle keçenin üzerine dökülen sıvı lekeler silindiğinde daha çok yayılır. Ayrıca keçeye dökülen leke açık renkli bile olsa keçenin üzerinde koyu renk görünür. Bu yüzden elinizde kocaman kahverengi lekeli bir servis kalabilir. Düşük ısıda çamaşır makinasında yıkanması önerilir. Ancak eğer servisin üzerinde süslemeler varsa ve süslemeler dikili değilse, makinada yapışkanları atabilir. Buna dikkat etmek gerekir.

Kumaştan yapılmış olan Amerikan servisleri çamaşır makinasında yıkanabilir. Kumaş servisleri silmek de keçe servislerde olduğu gibi lekenin yayılmasına neden olabilir. Üzerinde kumaş boyasından ya da rengi atma riski olan renkli ipliklerden motifler varsa mümkün olduğunca düşük ısıda yıkamak gerekir. Yine de bu tarz motifli servisleri elde çitilemek en güvenli tercih olacaktır.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 06 Temmuz 2019
Nereden: Manisa
Mesajlar: 3.111
Konular: 1030
Cinsiyet:Bay
Seslenenler: 62 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 40 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 260
Verilen Beğeni: 0
Nereden: Manisa
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 8
HaDeS is on a distinguished road
Standart Cevap: Amerikan Servis Nasıl Temizlenir?
27 Ağustos 2019
# 2
Bunu bilemedim bak.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
27 Ağustos 2019 19:23
İlkiz
Bunları Biliyor musunuz?
0
31 Temmuz 2019 16:12
Başak
Bilgisayar - Donanım
0
23 Aralık 2017 16:30
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
20 Aralık 2017 18:01
Tomris
Vücut - Cilt Bakımı
0
15 Aralık 2017 15:16Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.