Modada devamlı yeni tarz ve stiller meydana gelir. Kombinlerde son senelerde sıkça karşılaşılan renklerden birisi de yeşim rengidir. Yeşim rengi yeşilin en canlı tonlarından birisidir. Yeşilin huzur veren bu tonu modada bir çok kıyafet ve desenle kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Birkaç dokunuşla harika sonuçlar elde edilebilmektedir.

Yeşim rengi için kombin önerileri
Ayakkabı için seçilen yeşim rengine en ideal renklerin başında beyaz tonları gelir. Özel olarak yaz günleri için ideal kombin olabilir. Beyaz tonlarında dantel desenli, çiçekli veya tül bir elbise altına uydurulan yeşim rengi sandalet, topuklu ayakkabı bu kombinin yıldız parçalarıdır. Beyaz elbise yeşim rengi tonlarında bir kemer yahut şapka ile canlandırılabilir.

Yeşim rengi güçlü renktir. Hangi renk ile kombin edilirse edilsin yıldız parça olabilecektir. O nedenden dolayı makyaj tercihi sade tercih edilmelidir.

Yeşim rengi elbise rengi olarak kullanılabilmektedir. Günlük yaşam ve gece şıklığı için ideal renk tonudur. Ek olarak her mevsimde yeşim rengi elbise ile tarz görünüm elde edilebilmektedir. Çok renk ayakkabı ve çanta ile uyum sağlayabilir. Krem, bej rengi, kahverengi, siyah, gümüş rengi gibi renkler ile kombin yapılabilmektedir. Değişik tarz önerileri için patlıcan moru, fuşya, koyu mavi, pastel pembe de tercih edilebilmektedir. Fakat bu renkler mümkün olduğunda az parçada seçilmelidir. Ayakkabı, kemer, şapka gibi parçaların biri bunlar için çok uygundur. Takı ve aksesuar olarak gece şıklığı için gümüş rengi tonları ve taşlı takılar seçilebilir. Gündüz içinse kahverengi, krem tonları ile sade bir kombin oluşturulabilir.


Alt ve üst biçiminde iki parça kombinlerde yeşim rengi tercih edilen bir renktir. Beyaz, krem, siyah, kahverengi gibi açık veya koyu tonlar ile kombin edilebilmektedir. Bu kombinde seçilecek ayakkabı tonları açık yahut koyu tonlarda renklere yakın olmalıdır. Çanta ise değişik olması için daha zıt renklerde seçilip değişik tarz yakalanabilir. Risk almamak isteyenler için ise çanta palto rengi, gömlek, tişört veyahut kazak rengi ile benzer seçilerek üst kısımda bütünlük sağlanabilir.