Beyaz renk özel olarak yaz gibi aylarda kadınların en fazla tercih ettikleri renklerdendir. Yanık ten üstünde çok güzel bir görüntü sağlayan beyaz, kişiyi alımlı göstermektedir. Yaz mevsimindeki aylarda sıcak havanın da etkisiyle pantolon yerine daha fazla elbise tercih edilmesi de kadınların beyaz elbise alışverişlerini yoğunlaştırmaktadır. Gardropların temel parçalarından biri olan beyaz elbise doğru aksesuar ve ayakkabılar ile kombinlendiğinde ise harika bir görüntü sağlayacaktır.

Günlük beyaz elbiselerle daha fazla renkli sandalet, babet ve spor ayakkabılar tercih edilebilmektedir. Bunun peşi sıra romantik uzun elbiseler için lame ve dore babetler ya da şık bilekten bağlı sandaletler münasip olabilecektir. Ofis için giyilen beyaz elbiselerin altına orta boy topuk yüksekliğine sahip ve burnu kapalı ve doğal tonlarda bej ayakkabılar şık ve resmi bir görüntü yaratılmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra gece için giyilen beyaz ve zarif kokteyl elbiselerinin altına yüksek topuklu şık lame ya da dore ayakkabılar münasip çantalarla uyumlu olabilecektir. Sade bir elbiseyle daha gösterişli ayakkabılar tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra günlük beyaz elbiselerle beyaz spor ayakkabı ve loaferlar da uyumlu seçenekler olabilecektir

Haziran ve temmuz ve ağustos aylarında beyaz renk giyilmesinin nedenlerinin başında beyaz rengin güneşi kırması ve giyen kişiyi serin tutması yer bulur. Günlük kıyafetlerde sıklıkla tercih edilen beyaz renk, benzer zamanda yaz geceleri için de güzel bir alternatiftir. Beyaz elbisenin altına beyaz ayakkabı giymek, en fazla tercih edilen kombinlerden biridir. Bu metod tümüyle yanlış olmasa da beyaz rengi kombinlemek için çokca seçenek varken beyaz ayakkabı tercih etmek çok sade bir görüntü yaratır. Son zamanların moda renklerinin başında gelen dore ve lame gibi tonlar beyaz elbiselere çok şık bir hava katar. Bilhassa gece kıyafetlerinde bu iki renkle beyazı kombinlemek güzel sonuçlar yaratır. Bundan hariç aksesuarlarla uyumlu ve canlı tonlar olan mavi, kırmızı ve sarı gibi renk tonları da beyazla pratik bir biçimde kombinlenebilir. Daha şık ve resmi bir görüntü için ise son devirlerde popülerliğini koruyan ten rengi ayakkabılar beyaz etek ve elbiselerin altında çok zarif bir seçenek olabilecektir.