Doğal, naif ve romantik kıyafetlerde yahut objelerde en fazla kullanılan renklerden biri olan pastel pembe, pembenin en açık ve soğuk tonudur. Pudra pembesi olarak da nitelendirilebilecek pastel pembe, her mevsim kullanılan, romantik ve zarif kombinlerin gözdesi bir renktir.

Dış giyimde pastel pembe, romantik ve nostaljik tarzı benimseyenler tarafından devamlı kullanılmaktadır. Yünlü, kalın renkli paltolor, kalın hırkalar ve ceketlerde kullanılan pastel rengi, her renk kıyafet ile beraber giyilir. Bu renk dış giyim ürünleri, giyildiği kıyafetlerin havasını yumuşatır, temiz görümüne kavuşturur. Normal zamanda çok da uyuşmayan siyah renk daha dış giyimdeki pembe ürünler ile uyum sağlamaktadır.

Pastel pembenin en iyi uyum sağladığı renkler beyaz, bebek mavisi, mint yeşili, pastel sarıdır. Açık veyahut koyu fark etmeksizin her renkteki kot kumaşı ile de çok yakışan pastel pembe, siyah, turuncu, bordo ve kırmızı ile uyum sağlamaz.

Pastel pembe üst giysiler, skinny yahut bol paça jean pantolonlar, klasik veyahut spor kesim beyaz pantolonlar, beyaz etekler ve mint yeşili değişik alt giysiler ile çok yakışacaktır. Pastel pembe bir etek, beyaz bir tişört ile veyahut kot gömlekle spor bir biçimde kombinlenebilir. Pastel pembe bir pantalon ise mint yeşili bir gömlek yahut bluz ile modern hale getirilip öne çıkarılabilir.

Pastel pembe kıyafetler ile beraber en fazla kullanılan ve en fazla yakışan aksesuar renkleri taba, beyaz ve krem rengidir. Bu renk pantolonlar ile taba kemerler güzel geçiş sağlamaktadır. Benzer halde taba rengi ayakkabı ve çantalar da şık bir görüntü oluşturmaktadır. Pastel pembe yalnız olarak aksesuarda kullanıldığındaysa dikkatli kombin yapılmış olması gerekmektedir. Çanta ve ayakkabıda kullanılan bu renk pastel ve açık tonlardaki kıyafetlerle beraber kombinlenmelidir. Abartıdan uzak, zarif detaylardan hoşlananlar pastel pembe kolye, bileklik, saat yahut küpe tercih edebilir. Bütün bunların yanında ek olarak hem şık beyaz bir bluzla aynı zamanda spor, basic bir tişörtle beraber pastel pembe bir saç bandı güzel bir duruş ortaya koyacaktır.