Mavi çokca tona sahiptir. Bu tonlardan birisi de bebek mavisidir. Yüksek enerjiye sahip bir renktir. Münasip ve doğru kombin vesilesiyle göz alıcı görünüm elde etmeyi sağlamaktadır

Aksesuarlarda
Bebek mavisi aksesuarlarda kolaylıkla kullanılır. Büyük taşlı kolyelerde bebek mavisi çok şık görünür. Beyaz renkli bir bluz üstünde kullanılabilmektedir. Buna ek olarak renkli parçalarla yahut siyah düz parçalarla da bebek mavisi takılar şık görünüm için uygun olur. Şallar ve fularlarda da tercih edilen bebek mavisi lacivert ve beyaz desenli elbiselerle uyumlu olur. Toka, bandana, taç gibi saç aksesuarlarında bebek mavisi kullanılmak istenirse pudra pembesi veyahut beyaz renkli kıyafetlerle tercih edilmelidir. Bebek mavisi bir kemer siyah veya koyu kahverengi bir elbiseyle çok münasip olabilecektir.

Kıyafetlerde
Bebek mavisi her renkle uyumlu olabilir. Bebek mavisinin en uyumlu olduğu renkler; beyaz, siyah, krem, pudra pembe ve kot rengidir. Bununla birlikte zıt renklerle de uyumlu olur. Turuncu ağırlıklı bir kıyafet üstüne alınacak olan montun bebek mavisi olması şık görünecektir. Tek parça kıyafetlerde bebek mavisi kullanışlıdır. Tulum ve uzun veyahut mini elbiselerde çok şık durur. Pantolon ve eteklerde de kullanılabilir bir renktir. Üstüne beyaz, krem, siyah, açık sarı tonlarında bluz, gömlek ve kazaklarla kullanılabilmektedir. Tek parça kıfayetlerde bebek mavisi ceketler pratik olarak kullanılmaktadır. Spor yahut klasik tarz ceketlerle de kullanılabilir. Ceketlerde kullanılan bebek mavisi tümüyle siyah bir kombinin üstüne veyahut yine bebek mavisini barındıran kombinlerin üstünde çok şık olur.


Bez ayakkabılar için de ideal renktir. Bebek mavisi küçük boyutta çantalarda da tercih edilebilmektedir. Çok büyük boyutta olan çantalarda pek kullanılabilir bir renk değildir.

Bebek mavisi renginde bir babet, pudra pembe eteklerin altında tercih edilebilmektedir. Bunun peşi sıra topuklu ayakkabılarda bebek mavisi kullanılacak ise jean pantolon üstüne düz beyaz bir bluz ile uyumlu bir kombin olabilecektir.

Bebek mavisi her mevsim kolayca tercih edilebilmektedir bir renktir. Haziran ve ağustos ayları arasında kot şort üstüne beyaz bir bluz, ayakkabı olarak bebek mavisi bez ayakkabılar ve renkli ya da yalnızca siyah renginde bir sırt çantasıyla kullanılarak güzel görünüm oluşturulabilir. Ek olarak renkli desenlere sahip t-shirtlerin altına bebek mavisi pantolonlar ve beyaz ayakkabılar tercih edilebilmektedir. Kış mevsiminin etkili olduğu aylarda, tek renk sarı tonlarında bir elbiseyle bebek mavisi paltolar kullanılabilmektedir. Yine kış ayları için jean pantolon üstüne bebek mavisi bir kazak ve siyah botlar kullanılabilmektedir