Bütün kadınlar davetli olduğu düğünlerde göz kamaştırmak ister. Hele bir de bu bahar ve yaz aylarının vazgeçilmeyen seçimi olan kır düğünleri ise. Bilindiği üzere düğün davetlisi olmak minimum düğün sahibi olmak kadar zordur. Ne giyilmesi gerektiğinden ne takılması saçların nasıl yaptırılması gerektiğine kadar düşünülecek bir ton şey vardır. İşte özel olarak ta kır düğününe davetliler için düşünülmesi gerekli olan bütün detaylar bu makalemizde…

Yalnızca kır düğünü değil bunun peşi sıra bütün düğünlerde dahi beyaz giyilmesi pek önerilmez. Çünkü gün gelinin günüdür. Gelin beyaz giyer ve en ön planda o olmalıdır. Bu esasen bir görgü kuralıdır. İlla açık renk giyilmek isteniyorsa beyaza kaçık krem veya bej rengi tercih edilebilmektedir. Lakin yine de bunları bile aksesuar, ayakkabı veya çantayla renklendirilmesi önerilmektedir.

Kır düğünleri genellikle yaz düğünleri olduğundan ötürü kıyafetlerin kumaşı ince ve esnekliği dar olabilecektir. Bundan dolayı şurada aslolan vücut tipine münasip elbiseler seçebilmektir. Daha modern ve şık görünüm sergilenebilecektir.

Kır düğünlerinin en zor yanlarından biri ayakkabı seçimi olur. Ayakkabıların sivri uzun topuklu olması asla ve asla kır düğünleri için önerilmez. Topuk yere gömülecek ve kişiye devamlı rahatsızlık verecektir. Babet ve sandaletler böylesi düğünler için daha uygun olur. İlla topuklu giyilecekse kalın dolgu topuklar idealdir.


Siyah renkte bir kıyafet de tabii ki ki kır düğününe yakışmayacaktır. Kır düğünü baharı, güzelliği, cıvıl cıvıl doğallığı ve yeşilliği temsil eder. O yüzden matem simgesi olan siyah bir elbise böylesi bir düğüne çok boğucu kaçacaktır. Onun yerine açık renklerde, desenli veyahut uçuş uçuş elbiseler konsepte daha ideal olabilecektir. İlla ki siyah giyilmek isteniyorsa en azından neon renklerde ayakkabı, çanta ve yine aksesuarlar ile bu kıyafete canlılık katılması önerilmektedir.

Kır düğünlerinde uzun yerlere değen tuvaletlerde kullanılabilir olmayacaktır. Daha kısa modeller, genç kıyafetler kullanılabilir olacak ve güzel duracaktır.