Sarının en parlak ve gösterişli tonu olarak bilinen limon rengi, yazın sıcaklığını ve enerjisini üstünde taşımak isteyen kimselerin kombinlerinde sürekli yer vermiş olduğu renkler arasındadır. Limon rengi, canlı ve parlak görüntüsü ile yalnızca bahar ve yaz aylarında değil sonbahar ve kış kombinlerinde de kullanılmaktadır. Renk, özellikleriyle kış mevsimindeki koyu renkli kıyafetlere hareket katması ile öne çıkar.

Limon rengi beyaz, parlak yahut mat siyah, gri ve taba kahverengi, lacivert ile çok yakışır. Kırmızı, bej, turuncu, keten rengi ve yeşil ile uyum göstermez ve abartıya neden olur. Limon sarısı kombinlenirken alt ve üst giysilerin renkleri dikkate alınmalıdır. Üst giysilerde kullanıldığı zaman siyah, beyaz veya gri bir pantolon, etek veya şort ile kombinlenebilir. Eğer alt giysi olarak tercih edilecekse üst giysi olarak beyaz, mor veya taba kahverengi bir bluz, gömlek veya tişört giyilmesi münasip olabilecektir.

Limon sarısı ara sıra da bir takım durumunda kullanılabilmektedir. Etek ceket veya ceket pantolonun her ikisinin de limon sarısı olduğu kombinler dikkat çekmeyi seven insanların çok hoşuna gidecek iddialı bir kombin olabilecektir.

Limon sarısı aksesuar olarak kullanıldığı zaman canlı ve dikkat çekici görünüm oluşturmaktadır. Klasik ve düz renkli kıyafetler, limon sarısı aksesuarlar ile hareketlenip renklenir. Bilhassa koyu renk tenli ve koyu renk saçlı kadınlar limon sarısı küpe, kolye ve bileklikler ile çok güzel görünür. Benzer renkte bir bandana siyah ve koyu kahverengi saçlı kişilere de çok yakışacaktır. Siyah bir kazak, limon sarısı bir kolye veyahut bandana ile bambaşka bir havaya bürünebilir.


Sarı elbise, tulum veyahut dış giysiler yani kaban, kalın hırka ve ceketler doğru aksesuarla kişiyi çok güzel ve şık bir görüntüye kavuşturabilir. Bu renk kıyafetler ile en risksiz aksesuar tercihi siyah ayakkabı ve çantalardır. Sarı bir elbise veyahut kaban ile daha çarpıcı görünüm sergilemek için mor veya lacivert bir topuklu ayakkabı tercih edebilir. Beyaz da sarı ile kombinlenebilecek aksesuar renkleri arasındadır.