Bütün kıyafetlerimizi seçerken yapmamız gerektiği gibi etek tercihi yaparken de kendi fiziğimize göre bir model seçmemiz pek önemli. Ve bunun değerlendirmesini yaparken önceliğimiz kendi boyumuza uygun etek seçmek olmalı. Bu vesileyle küçük göz yanılmalarıyla boyunuzu daha uzun göstermiş olacaksınız.

Mini dar etkekler inanılmaz bir göz yanılmasıyla bacakları daha uzun göstermektedir. Kışın da opak çorapla bu biçimde etekleri kolaylıkla kullanabilirsiniz. Platform bir ayakkabı yahut stilettoyla çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Mini eteğinizin altına bilekten tokalı ayakkabı giymemeniz gerekmektedir çünkü bilekteki toka boyunuzu kesecektir. .

Monokrom stil yani tümüyle tek renk giyinmek de boyu kesmeyeceğinden kısa boylu kadınların seçimi olmalıdır. Gri, nude, lame sarı, saks mavi gibi renkler de boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir.

Kısa boylu kadınlar genel olarak uzunluğundan ötürü boyunu kesecek, içerisinde kaybolacak korkusuyla maksi etekten uzak durur. Oysa bu bir yanılgıdır. Doğru ayakkabıyla kombinlendiğinde maksi etek boyunuzu olduğundan çok çok uzun göserir. Platform topuk bir ayakkabı ve maksi etekle ilizyon yapabilirsiniz. Etek ayakkabıyı da gizleyeceğinden tümüyle bacak boyunuzu uzatırsınız. Ek olarak yüksek bel maksi bir etekle bunu çok çok iyi tamamlarsınız hem ayaktan aynı zamanda belden bacak boyunuzu uzatmış olursunuz.


Uzun düz çizgili bir etek de yine bu biçimde bir göz yanılması sağlamaktadır ek olarak fazla kiloları gizlemekte de bize yardım etmektedir

Seçeceğiniz eteğin cilt tonunuzla uyumlu olmasına da dikkatli olun. Örneğin nude tonu sizi daha uzun gösterecektir. Eteğinizi teninizle uyumsuz seçerseniz eğer muhakkak ayakkabınızda bu ten uyumunu yapmaya özenli olun.

Vücut uzunluğunuzun nerede yoğunlaştığını bilmelisiniz. Bazen iki insan benzer boyda olmasına karşın biri diğerinden daha uzun görünebiliyor. Yani her şeyden önce gövdenizin mi uzun yoksa bacağınızın mı daha uzun olduğunu tespit etmelisiniz. Gövde boyunuzu uzatmak için v yakalı kıyafetler seçebilirsiniz ama bacak boyunuzu uzatmak için etekler de çok güzel alternatifler oluşturmaktadır