Kış mevsiminin etkili olduğu aylarda dış giysisi olarak kullandığımız kabanlar bir hayli önem taşır. Değişik modellerde kabanlar vardır. Ama en fazla tercih edilen kısa kaban modelleridir.

Kısa montları kısa boylu veyahut orta boylu kadınlar tercih edebilirler. Balık etli olanların ise uzun kabanı tercih etmeleri daha doğru olabilecektir

Kısa kaşe montların altına da tayt giyilebilir. Mini balon bir etek giyimi ise daha güzel duracaktır. Etek açık renklerde olursa daha şık bir görüntü yakalanabilir. Deniz mavisi, su yeşili renkler tercih edilebilmektedir. Mini eteğin altına ten renginde bir çorap giyilmelidir. Ayakkabı ise kalın topuklu, siyah, mat renkte, zımbalı bir bot olabilir. Çanta yandan küçük siyah renk olmalıdır. Tercihen sırt çantası da kullanılabilmektedir. İki çanta modeli de güzel duracaktır. Lakin bu kıyafete kola takılan çantalar kullanılmazsa daha şık bir görüntü oluşabilir.

Kısa kaban hangi vücut tiplerine uyar? Pantolon ya da etek tercihinde nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Ayakkabı nasıl olmalıdır?

Kısa muşamba kabanların altına dar paça pantolon ya da tayt giyebilirsiniz. Ekim ve şubat ayları arasında kabanları koyu renk pantolon veyahut taytlarla giyerseniz daha güzel görünüş elde edersiniz. Ayakkabı tercihinde ise topuklu siyah bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Çanta tercihi ise orta boy, kola takılan veyahut sırt çantası olabilir. Renk ise lacivert veya siyah olmalıdır.