Arveles 25 mg nedir ya da ne için kullanılır başlığıyla kullanıcılar internet ortamında çeşitli aramalar gerçekleştirmektedirler. Bireyler gün boyunca yapmış oldukları fiziksel aktiviteler ile bazen fiziksel açıdan sorunlar yaşayabilmektedirler. Bu fiziksel problemlere yönelik olarak popüler bir şekilde Arveles 25 mg tableti kullanmayı tercih etmektedirler. Çeşitli fiziksel ağrıları giderebilmek amacıyla ağrı kesiciler oldukça pratik ve sıklıkla tercih edilen ilaçlar olarak karşımıza çıkıyor. Ağrı kesici olarak nitelendirdiğimiz için vücudun herhangi bir kısmında yer alan etkenlere bağlı ya da iç etkenlerden kaynaklanan tüm ağrılara yönelik olarak bir tedavi yöntemidir.

Arveles 25 mg tablet ya da ağrı kesici ilaç diye tabir ettiğimiz tedavi aracı ağrı kesici ilaçlar arasında yer almaktadır. Bu tarz rahatsızlıklarda genel olarak bireyler bu tarz ilaçların hangi hastalıklara iyi geldiğini bilmek adına Arveles 25 mg ne için kullanılır? Tarzında sorular ile aramalar yapmaktadırlar. Bu tarz sorulara yönelik olarak bireylerin bilgilendirilmesi oldukça önemli bir konudur. Çünkü bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanmak oldukça fazla tehlikelere davetiye çıkarmaktadır.

Arveles 25 mg Ne İçin Kullanılır?

Arveles 25 mg ağrı kesici ilaçlar kategorisinde yer alan ve hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen bir ilaç olmaktadır. Arveles 25 mg isimli ilacın ana etken maddesi Dexketoprofen olduğu için bazı çeşitli ilaçlarla benzer etkiler gösterebilir. Ağrı kesici kategorisinde yer alan ilaçlarda genellikle yaygın madde olarak bu madde kullanılmaktadır. Bu ilacın iyi geldiği hastalık veya rahatsızlıklar arasında aşağıdaki hastalıklar yer almaktadır.

Arveles 25 mg ilacı diş ağrıları, adet sancıları ve kasık ağrıları, gribal enfeksiyonlar ve kas – iskelet ağrıları gibi oldukça geniş bir kategorideki rahatsızlıklara yönelik olarak kullanılmaktadır.

Arveles 25 mg Yan Etkileri

Temelde pek çok ilacın yan etkisi bulunduğu bir gerçektir. Bu meydana gelen yan etkiler ilacın ana maddesiyle doğrudan bağlantı olup ilacı kullanmakta olan bireyin ilacın ana etken maddesine yönelik hassasiyete göre değişim gösterebilir. Genel olarak ağrı kesici kategorisinde yer alan ilaçlar bireyler üzerinde çok fazla yan etki oluşturmamaktadır. Ancak, her ilaçta olacağı gibi bu ilaçta da bir takım yan etkiler meydana gelebilir. Arveles 25 mg tabletin oluşturabileceği bazı yan etkiler konusunda sizleri bilgilendirelim.

Arveles ampül olarak alındığında bölgede iltihaplanma, ağrı ya da morarma meydana gelebilir. Arveles tablet olarak alındığında ise klasik olarak kusma ya da mide bulantısı gibi belirtiler olabilir. Bu belirtilerin yanında ishal, hazımsızlık ya da karın ağrısı gibi sıklıkla görülen yan etkiler meydana gelebilmektedir. Sıklıkla meydana gelebilen yan etkilerin dışında ise çok sık görülmeyen nadir yan etkiler bulunmaktadır. Bu nadir görülen yan etkiler arasında baş ağrısı, vücut ağrısı, uyuklama, uyku düzensizliği, baş dönmesi ve sersemlik hali gibi etkiler bulunuyor.

Arveles 25 mg Prospektüs

Tüm ilaçların prospektüsünün bulunması zorunlu bir durumdur. Prospektüs adını verdiğimiz şey ise ilaçlar hakkında bilgi veren bir belgedir. Prospektüs kısmında ilacın kullanımı, meydana gelebilecek yan etkiler ve içeriği hakkında çok önemli bilgiler yer almaktadır. Bu nedenle herhangi bir ilacın kullanımından önce kesinlikle prospektüsü okumanızı ve ilaç hakkında bilgi edinmenizi siz değerli bireylere öneriyoruz. Herhangi bir ilacın hakkında ilacı reçeten eden hekim ve ilacı temin edeceğiniz eczacıdan ilaç hakkında çeşitli bilgiler alabilirsiniz.

Arveles 25 mg Fiyat 2021-2022

İlaç fiyatlarının belirlenmesi pek çok kriter bulunuyor. Bu kriterlerin en önde geleni olarak Türkiye Cumhuriyet Sağlık Bakanlığı’nı gösterebiliriz. Ancak Sağlık Bakanlığı tek başına ilaç fiyatlarının belirlenmesinde rol oynamıyor. İlaç fiyatlarının belirlenmesinde farklı kriterlerde bulunmaktadır. Bu kriterlerden birisi sağlık alanında meydana gelen ekonomik değişimlerdir. Temel olarak Arveles 25 mg 20 tablet ilacının 2021 yılındaki fiyatı 14,00 TL olarak belirlenmiştir. Fakat 2022 yılında ekonomik değişimler yaşanabileceğinden dolayı ilacın 2022 yılına ait fiyatı değişiklik gösterebilir.

Arveles 25 mg Hamilelik

Kadınların en hassas olduğu dönemlerden birisi kuşkusuz hamilelik olarak bireylerin karşısına çıkmaktadır. Gebelik döneminde kadınların bağışıklık sistemleri çeşitli hastalıklara karşı daha az direnç göstermektedir. Bu sebeple ilaç kullanımı bazı hastalıklara davetiye çıkarabilir. Hamilelik ve emzirme gibi dönemlerde kullanılmakta olan ilaçlar anneye ve bebeğe zarar verebilir. İlaç kullanma zorunluluğundaysanız mutlaka hekime başvurmalı ve gebeliğinizin son 3 ayında bu ilacı kesinlikle kullanmamalısınız. Gebeliğin son 3 ayında ve emzirme döneminde bu ilacın kullanımı bebeğe yönelik olarak çeşitli böbrek problemlerine yol açabilir. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce kesinlikle bir uzman hekime başvurmanızı öneriyoruz.

Arveles 25 mg Muadili

Pek çok ilacın muadili bulunduğu gibi bu ilaçların bireyler üzerindeki etkileri de değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer bir ilaç bir bireyin üzerinde olumlu etkiler bırakmıyorsa kişi farklı bir ilacı tercih edebilmektedir. Muadil kelimesi eş değer olarak mevcut ilaçla eş değer ilaç anlamı taşımaktadır. İki farklı ilaca ait ortak nokta ise aynı etken maddelerin kullanılmasıdır. Aşağıda Arveles 25 mg ilacına yönelik olarak muadil ilaçlar yer almaktadır.

Bu ilaca yönelik olarak tercih edilen diğer ilaçlar Deksalgin, Darkin 25 mg ve Dex-forte 50 mg tabletlerdir.