iPhone ve iPad’te bir e-postayı 3D Touch olmadan PDF dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

iPhone’unuzda 3D Touch varsa, dahili Mail uygulamasında 3D Touch’ı kullanarak bir e-postayı PDF dosyası olarak kaydedebileceğinizi zaten biliyorsunuzdur. Ancak iPhone’da 3D Touch yoksa veya e-postayı iPad’inizde PDF olarak kaydetmek istiyorsanız ne yapmalısınız?

3D Touch’ta olduğu gibi sihirli bir şekilde PDF haline getiremezsiniz. Ancak, biraz farklı bir yöntemle gelen mail’i PDF dosyasına dönüştürebilirsiniz.

iPhone ya da iPad’te gelen maili PDF formatına dönüştürme

iPhone veya iPad’inizdeki Mail uygulamasını açın.
PDF olarak kaydetmek istediğiniz bir e-posta mesajına dokunun.
İşlem butonuna dokunun. İşlem butonu yanıt okuna benziyor. (e-posta iletilerini yanıtlamak ve iletmek için de kullanılır.)
Yazıcı seçeneklerini açmak için Yazdır‘a dokunun.
E-postanızın ilk sayfasının küçük resmini seçin. E-postanız bir sayfadan fazlaysa, sayfalardan herhangi birini seçebilirsiniz. Yazıcı Seçenekleri, e-posta mesajınızı PDF sürümü ile değiştirecektir.Ekranın sağ üst köşesindeki Paylaş butonuna dokunun.
PDF’ye dönüştürülmüş e-postanızı paylaşmak veya kaydetmek istediğiniz uygulamayı seçin.
Mail uygulamasındaki uygulama içi paylaşım özelliği sayesinde, PDF dosyanızla bazı şeyler yapabilirsiniz. DropBox’ı kullanarak bir kişiye gönderebilir, Notlar uygulamasına kaydedebilir, iBooks’a kopyalayabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. DropBox, Messenger ve Slack gibi birçok üçüncü taraf uygulama, PDF’ye dönüştürülen e-postaların paylaşımını ve depolanmasını desteklemektedir.

Artık öğrendiğinize göre iPhone ve iPad’te e-postalarınızı PDF dosyasına dönüştürebilir ve dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.