Bu günlerde dolgun elmacık kemikleri çokca kişinin istediği bir özelliktir ve ifadeyi tümüyle değiştirebilir. Geçici bir yöntem de olsa, elmacık kemiklerinizi daha dolgun göstermeniz ve olduğundan daha fazla ön plana çıkarmanız için birkaç makyaj hilesi var olan. Bu biçimde yüzünüz daha belli ve canlı bir ifade kazanabilir.

Bunu yapmak için aydınlatma, gölgeleme ve renklendirmeden faydalanırız. Uygulamaya başlamadan önce elmacık kemiğinizin altını elinizle veyahut bir fırça yardımı ile bulabilirsiniz. Fırçayı yatay tutup yanağınızda yuvarladığınızda takıldığı yer, elmacık kemiğinizin alt kısmıdır. Benzer biçimde parmaklarınızla da kemiğin bitimini bulabilirsiniz.

Nasıl yapmalısınız?
Aydınlatıcıyı en sonuç kısmında elmacık kemiklerinizin en üst tarafına uygulayabilirsiniz. Doğal görünüm için parmaklarınızla da dağıtabilirsiniz. Yumuşak hareketler ile bir fırça kullanarak da bütün elmacık kemiğinizden birkaç kez geçebilirsiniz.

Şimdi allığı uygulayabilirsiniz. Gülümseyin ve elmacık kemiğinizin üzerinde beliren azami noktadan başlayarak, şakaklarınıza doğru yatay halde uygulayın. Tekrar dağıtmak için kullandığınız fırçanız ile gölgeleme ve allığınızın kesiştiği çizgiyi katıştırın.

Önce gölgelemeyle başlayın. Önerilen malzemelerden birini fırçanıza alarak, elmacık kemiğinin tam altına, kemiğinizin takip ettiği hat boyunca sürün. Daha sonrasında bu hattı temiz fırça ile yumuşatın.


Elmacık kemiğinizi belirginleştirmek için kullanacağınız malzemeler
Kesik uçlu fırça, uygulama yaparken yardım etmektedir.

Karıştırmak için temiz fırça, doğal görünüm için renk tonlarını yumuşatmanızda yardım eder.

Yanaklarınızı canlı göstermek için makyajınıza münasip tonlarda allık kullanmalısınız.

Gölgelendirme yapmak için bronzer kullanabilirsiniz. Alternatif olarak cildinizden iki ton kadar koyu fondoten, pudra veya kapatıcı kullanabilirsiniz. Gölgeleme için kullanıcağınız ürün mat olmalıdır.

Aydınlatma yapabilmek için aydınlatıcı adıyla kullanılan kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz. Alternatif olarak yine cilt tonunuzdan iki ton kadar açık pudra, açık tonlarda far kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı parlak, ışıltılı yahut mat kullanılabilmektedir.

Dikkat etmeniz gerekenler
Gölgelendirme, renklendirme ve aydınlatma işlemlerinden sonra doğal görünüm için renkleri yumuşatmayı unutmayın.

Gölgeleme yaparken, kemiğin üzerine veyahut altına taşırmamaya dikkat gösterin. Yardım eden olması açısından kesik uçlu fırçanıza parmaklarınızla bastırıp daha sivrileşmesini sağlayabilirsiniz.