Makyajı en fazla gösteren nokta gözlerdir. Abartılı göz makyajı günlük hayat içerisinde ağır durur ve kullanımı kolay değildir. Gün içerisinde doğal tonlardaki göz makyajının tercih edilmesi hem makyaj yok hissi yaratır aynı zamanda kişiyi rahatsız etmez.

Kaş çizgisinin altına sürülen aydınlatıcı ile kaşlar daha kalkık durur ve göz makyajı daha da meydana gelir. Bu neden ile kaş altlarınıza hafifçe aydınlatıcı sürebilirsiniz.

Göz makyajının kalıcı olması için far bazı kullanılmalıdır. Türlü markaların far bazlarını satın alarak makyaj öncesinde uygulayabilirsiniz. Far bazı ile sürdüğünüz far, gözünüzde daha uzun zaman bulaşmadan kalır. Özel olarak topaklanmalardan şikayetçi olanlar far bazlarını kullanmalıdırlar. Far bazının sonrasında göz altı halkaları kapatıcı yardımıyla kapatılmalı ve cilt makyajı tamamlanmış olmalıdır.

Göz makyajının son dukunuşu rimeldir. Tercih ettiğiniz rimeli diplerden uçlara doğru hafif hareketler ile sürün ve doğal göz makyajınızı bitirin.

Sürülen nude farın sonrasında kirpik diplerinden olabildiği kadar ince şekilde eyeliner veya dipliner sürülmelidir. Eğer iyi biçimde eyeline sürmeyi bilmiyorsanız, hiç kullanmayabilirsiniz.

Peki en doğru doğal göz makyajı nasıl yapılmaktadır?

Doğal göz makyajı için olmazsa olmaz tek parça nude tonlardan oluşan bir far paletidir. Nude tonlar bütünüyle doğal duran tonları içermektedir, abartıdan uzaktırlar. Seçilen renk göz kapağına sürülerek fırça kullanarak dağıtılır. Aşırı simli nude farların kullanımından kaçınılmalıdır. Mat özellikte olanlar daha doğal duracaktır.