Doğru makyaj kaliteli ve doğru ürünler kullanılmış olduğu sürece amacına ulaşarak hem kusurları gizlemeye yardım eder aynı zamanda cilt yüzeyini pürüzsüz göstererek güzelliği yanında getirir. Makyaj uygulamalarının en temel basamağı doğru nemlendirici kullanımıyla başlar. Cilt tipinin ihtiyacı olan nemlendirici kremin belirlenmesinden sonra ilk uygulama aşamasıyla birlikte cildimizde pozitif değişiklikler gözlenmeye başlanır.

Renkli Nemlendiriciler Nasıl Kullanılır?
Renkli nemlendirici kremler cildi nemlendirme, ihtiyacı olan parlaklığı verme görevini yerine getiren, bunu yaparken benzer zamanda cilde hafif renk katan krem çeşididir. Bu kremin en büyük özelliği hafif renk vermesine karşın ince bir formda olması ve bundan kaynaklı olarak da kapatıcılık özelliğinin olmamasıdır. Renkli formdaki nemlendiriciler makyaj yapmayı sevmeyenler ve kuru cilde sahip olanlar tarafından tercih edilir.

Renkli nemlendiricilerin en büyük özelliği cildi devamlı nemli tutmasıdır. Bunun sayesinde cildimizde kuruluk hissedilmez. Bilhassa cildimizde kuruluk problemi olanlar için ekstra nem kaynağı olması noktasında renkli nemlendiriciler paha biçilemez değere sahiptir. Kuru ciltlere hassaten önerilen bu kremler hem gündüz aynı zamanda gece güvenle kullanılabilmektedir. Yağlı ve narin ciltler için gün içinde bir kez sürülmesi ve fazla yoğun biçimde uygulanmaması tavsiye edilir. Bu uygulama şekliyle diğer cilt tiplerinin ihtiyacını karşılama özelliğine sahiptir.


Renkli nemlendiriciler cilde hafif renk vermektedir. Bu neden ile pudra yahut fondöten kadar etkili olmasa da cilt yüzeyine canlılık katar. Bilhassa tatilde yoğun makyaj yapmak istemeyen ama benzer zamanda bakımlı görünmek isteyenler için iyi bir alternatif oluşturmaktadır.

Renkli nemlendiricilerin bir başka özelliği de benzer zamanda UV koruması içeriyor olmasıdır. İçerdiği koruma faktörü araştırılmalı, yaz sıcaklarında güneşin azami etkili olduğu zamanda de kullanılıp kullanılamayacağı saptanmalıdır.

Son dönemlerde nemlendirici krem dendiğinde akla birden fazla alternatif gelir. Bir anlamda nemlendiricilerdeki bu çeşitlilik cilt tiplerinin değişik ihtiyaçlarını da karşılar. Hayli rağbet gören ve beğeni toplayan renkli nemlendiriciler de bu alternatiflerin bir basamağını oluşturmaktadır.