Forum Düzeni
Kullanıcı Etiket Listesi

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 09 Aralık 2017
Nereden: ᴛᴙ
Mesajlar: 17.940
Konular: 10832
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 279 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 70 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 1
Verilen Beğeni: 0
Nereden: ᴛᴙ
İlişki Durumu: Yok
Burç: Basak
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 44
Tomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond reputeTomris has a reputation beyond repute

Standart Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

21 Eylül 2019
# 1

Makyaj, bilinçli yapıldığı zaman kusurları örter ve güzelliği vurgular. Herkes makyaj yapabilir ama doğru makyaj teknikleri ile yüzün öne çıkarılması gerekli olan yerleri vurgulandığında başarılı makyaj yapılmış olur. Makyaj teknikleri, tıpkı moda gibi her sene değişik trendlerle anılsa da doğru makyaj yüz tipine göre seçilen ve yapılmış olan makyajdır.

Dudaklara ruj uygulandıysa üzerine parlatıcı sürülebilir. Parlatıcı, dudakları öne çıkartacaktır ve dikkati bu bölüme toplayacaktır.

Göz makyajı, dikkati tümüyle gözlerde toplayacak biçimde koyu yahut dramatik yapılabilmektedir.

Uzun yüze yapılmış olan makyaj gözleri, yanakları ve dudakları vurgulamalıdır.

Aydınlık bir makyaj, uzun yüzün kendi kendine oluşturduğu gölgelenmeyi azaltacağı için tercih edilmelidir.

Uzun yüze sahip kimselerin gölgelendirmeye önem vermesi gerekmektedir. Alnın saçlarla buluştuğu yere, kullanılan fondötenden bir yahut iki ton koyu fondöten sürülerek gölgelendirme yapılabilmektedir. Dikkatli olunması gerekli olan nokta değişik tonların geçişinin yumuşak olmasıdır, renkler biri birine güzelce karıştırılmalıdır. Asla iki renkli görünüm göze çarpmamalıdır.

Uzun yüzlü kimselerin elmacık kemikleri çoğu zaman çıkıktır. Bu çıkıklık doğru ve yerinde vurgulanarak odak noktası yüzün orta bölümüne çekilebilir. Ten renginizle uyumlu ama çok gölge yaratmayacak bir tonda seçeceğiniz allık ile tam anlamıyla elmacık kemiklerinizi vurgulamalısınız. Allık uygulaması, yüzün kenarlarında uzun çizgi oluşturmamalıdır, tam anlamıyla elmacık kemiklerinizi öne çıkarmalıdır.


Koyu bir göz makyajı tercih etmeyen biriyseniz göz pınarlarınızın çevresine süreceğiniz parlak beyaz göz kalemi ile yüzünüzün tam ortasında göze çarpan bir pırıltı oluşturabilirsiniz.

Uzun yüze sahip kişiler, dikkati yüzün orta bölümüne çekecek halde aydınlık ve doğal makyaj yaptıklarında yüz hatlarını en doğru bir biçimde öne çıkarmış olurlar.

Uzun yüze sahip olan kimselerin makyaj yaparken dikkatli olması gerekli olan nokta, doğru gölgelendirmeler ile yüzün sertliğini biraz olsun yumuşatmak olmaıdır. Her yüzün karakteristik özellikleri farklıdır ama uzun yüz denildiği zaman çoğunlukla uzun çene, çıkık elmacık kemikleri ve geniş bir alından söz edilir. Böyle bir yüzün gerektirdiği makyaj, yüze uzunluğu veren bölümlerin değil, geri kalan "orta" bölümlerin vurgulandığı makyajdır. Uzun yüz için yapılmış olan makyajda uygulanabilecekleri madde madde inceleyelim:

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Güzel günler yakın.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 19 Şubat 2018
Mesajlar: 3.796
Konular: 696
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 883 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 74 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 0
Verilen Beğeni: 0
Burç: Aslan
Rep Gücü: 57
Mango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond reputeMango has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Uzun Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?
06 Mayıs 2020
# 2
uzun yüz nasıl yuvarlak gösterilir? makyaj hileleri

UZUN YÜZÜ YUVARLAK GÖSTERME TEKNİĞİ

Uzun bir yüz tipine sahipseniz yüzünüzü daha kısa göstermeniz gerekir. Alnınız uzunsa alnınıza daraltmak için saçlara yakın kısımlarını gölgelendirmeniz gerekir. Uzun yüzde belirgin bir diğer özellik ise çenenin uzun olmasıdır. Bunun için de aynı şekilde çene ucunu gölgelendirmeniz gerekir.

Çene ve alın kısmına koyu renkli fondöten, yüzün geri kalan kısmına ise açık tonda fondöten kullanarak yüzünüz daha yuvarlak bir görünüme ulaşır. Yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini istiyorsanız mutlaka allıklar yatak vuruşlarla uygulayarak kullanmalıdır.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Tomris
Saç - Makyaj Bakımı
0
17 Eylül 2019 12:29
Tomris
Saç - Makyaj Bakımı
0
21 Ağustos 2019 00:05
Tomris
Saç - Makyaj Bakımı
0
21 Ağustos 2019 00:04
Gamer Queen
Saç - Makyaj Bakımı
0
06 Mart 2018 13:28
Tomris
Saç - Makyaj Bakımı
0
21 Aralık 2017 13:36Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.