Günlük yoğun stres, alkol, sigara, kolajen azalması ve daha pek çok sebep kuruyup sarkan bir cilt anlamına geliyor. Daha güzel bir cilde, daha güzel bir gülüşe sahip olmak isteseniz de ne yazık ki bu sürecin önüne geçebilmeniz pek mümkün olmuyor. Ama tüm bunların etkisini azaltmanız mümkün. Yüz ve boy bölgenize minik dokunuşlarla yapacağınız yüz yogası ile bunun önüne geçebilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece bir ayna ve parmaklarınız, bir de sadık kalacağınız günlük 30 dakikalık rutinler. Böylelikle yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.1. İlk hareket, çene ve boyun kasları için yapacağınız 'alt çene boynun ucuna' hareketi. Eller köprücük kemiğinin üzerine koyulur ve çene münkün olduğunca havaya kaldırılır.
2. İkinci hareket boyun sarkmaları için yapabileceğiniz gıdı hareketi, elinizi yumruk yapıp çenenizin altına koyuyor ve yumruğunuzla çenenizi, çenenizle de yumruğunuzu itiyorsunuz.
3. Üçüncü hareket dudak çevresi ve yanaklar için, elleri yanakların üstüne koyun ve alt- üst dudaklarınızı içe alarak a, o, i ve u harfleri sesli şekilde söyleyin.
4. Dördüncü hareket ağız kenarındaki çizgilerin azalması için, işaret parmaklarınızı çenenizin üzerine koyun ve parmaklarınızla aşağıdan yukarı doğru burun kemiğinizin üzerine gidin
5. Beşinci hareket burnun yanındaki kasları çalıştırmak için, işaret parmağının tırnak kısmı burnun ucuna dayanır ve burnun ucu hareket ettirilir.
6. Altıncı hareket göz ve bakış hareketi, ilk olarak işaret parmağı sağdan sola doğru hareket ettirilir ve gözle takip edilir. Daha sonra baş sabit tutulur ve gözle önce yukarı sonra da aşağıya doğru bakılır.
7. Yedinci hareket kaz ayakları için, işaret ve orta parmak şakaklara konur ve gözler kısılır.
8. Sekizinci hareket göz torbaları için, avuç içleri alnın üzerine konur ve yukarı doğru çekilir. Gözler aşağı doğru bakarken gözaltı torbaları hareket ettirilmeye çalışılır.
9. Dokuzuncu hareket göz kapaklarının sarkmasını engelleyecek bir hareket. İşaret parmakları yatay olarak kirpik diplerinin üzerine yerleştirilir ve göz kapakları kaldırılmaya çalışılır.
10. Onuncu hareket kaşların arasındaki çizgiler için, işaret ve orta parmak birleştirilerek kaş ortası üzerinde on kere daire çizilir.
11. Ve son hareket alın kırışıklıkları için, iki el alın üzerine konur, biri sabitken diğeri ile 10 kere daire çizilir. Ardından diğer el ile aynısı yapılır.