Forum Düzeni
Ev ve Dekorasyon
Evim evim, güzel evim diyenler için..
Kullanıcı Etiket Listesi

Like Tree1Beğeni(ler)
  • 1 Post By İlkiz

Seçenekler
Seçenekler
Stil
Üyelik tarihi: 31 Aralık 2018
Mesajlar: 23.987
Konular: 4132
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 549 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 84 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 21
Verilen Beğeni: 509
Burç: Boga
Takım: Besiktas
Rep Gücü: 130
İlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond reputeİlkiz has a reputation beyond repute

Standart Siyah Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

30 Temmuz 2019
# 1


Siyah, matem rengi olarak bilinir. Fakat siyahı dekorasyonunuzda, ev aksesuarlarınzda kullanrak, evinize şık ve derin bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Siyah Renk Ev Aksesuarları
Siyah mobilyaların yanı sıra, metal rengi aksesuarlarla tamamlayacağınız dekorasyon, göz yorucu olmayacaktır. Siyah rengin hakim olduğu oturma odanızda, siyah veya metal renkte bir vazonun içine çiçekler yerleştirin. Evinizin koyu renkteki görünümünü bu şekilde dengeleyebilirsiniz. Duvar renkleri için, beyaz ve gri tonları tercih edin. Duvara asacağınız tabloları, siyah çerçeve ile süsleyin. Halı seçiminde, düz siyah bir halı yerine, gri ve siyah renklerin kullanıldığı desenli halıları tercih edin. Oda kapılarınızı siyah yerine beyaz veya tezat renklerden seçin. Siyah kapılar, ışığı yansıtmayacağı için, evinizin karanlık görünmesine neden olabilir.

Siyah Renk Etkisi
Siyah, beyaz ve gri nötr renklerdir. Işık bir maddenin üzerine düştüğünde cisim ışığın bir kısmını emecek, bir kısmını yansıtacaktır. Ayrıca ışığın bir kısmı boya filmi içinde dağılacaktır. Işığın yansıyan kısmı hangi renkte ise cisim o renkte görülecektir. Bu olay sadece iki renkte farklılık gösterir. Bunlar beyaz ve siyahtır. Bu iki rengin diğer renkli yüzeylerden farkı yansıyan ışığın tipi ve miktarından ileri gelmektedir. Işığın büyük bir kısmı yansırsa cisim beyaz, büyük bir kısmı emilirse cisim siyah görünür.

Siyah Rengin Dekorasyonda Kullanımı
Dekorasyonda kontrast elde etmek için siyah rengi başka renklerle kullanabilirsiniz. Bunun için bir veya birden fazla rengin açıktan koyuya doğru giden tonları kullanılabilir. Beyazla beraber siyahı kullanarak, kontrastın gücünden faydalanın. Bembeyaz döşenmiş bir odada, tek bir objenizi veya mobilyanızı siyah seçerek, odanızda farklı bir tarz yaratın.

Duvar renginizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, oda mobilyalarınızı siyah renkte seçebilirsiniz. Duvar renginizi de koyu tonlardan değil açık tonlardan seçkemkte fayda var.

Diğer yandan duvarlarınızı siyaha boyuyorsanız evdeki sert etkiyi kırmak için mobilyaları yumuşak tonlarda seçebilirsiniz.

Banyo mobilyalarınızı siyah renkte seçtiyseniz örneğin küveti beyaz tercih edebilirsiniz. Böyle etkiyi dağıtmış olursunuz. Ya da aksesuarlarda bakır ve gümüş tonlar tercih edebilirsiniz. Böylece yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.Gece bunu beğendin

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Üyelik tarihi: 25 Temmuz 2019
Mesajlar: 2.418
Konular: 382
Cinsiyet:Bayan
Seslenenler: 189 Mesaj(lar)
Etiketleyenler: 58 Konu(lar)
Alınan Beğeni: 360
Verilen Beğeni: 0
Burç: Akrep
Takım: Galatasaray
Rep Gücü: 13
Gece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to allGece is a name known to all
Standart Cevap: Siyah Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
30 Temmuz 2019
# 2
Benim evimde de siyah ve kırıkbeyaz hakim seviyorum ve huzur bulduğum yer bir tek orası zaten siyah tutkunu olduğum için ayrı bir seviyorum
Konuyu 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Stil

Benzer Konular
Konu
Konuyu Başlatan
Forum
Cevap
Son Mesaj
Mango
Kozmetik Dünyası
2
27 Mart 2021 00:32
Tomris
Ev ve Dekorasyon
1
19 Eylül 2019 19:47
İlkiz
Ev ve Dekorasyon
2
31 Temmuz 2019 21:49
İlkiz
Ev ve Dekorasyon
0
31 Aralık 2018 10:56
Tomris
Ev ve Dekorasyon
0
13 Aralık 2017 15:01Ticarî amaç gütmeden, maddî bir menfaat elde etmeden internet yayınlarına olanak sağlayan global bir paylaşım ağı olan ForumDenizi, adından ve vasfından da anlaşılabileceği üzere bir forum sitesidir. Forum siteleri, tıpkı sosyal medya ve interaktif sözlükler gibi 5651 sayılı kanunun 2. maddesinin 1. fıkrasının "m" bendine göre Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermekte olan, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten platformdur.
5651 sayılı kanunun 5. maddesine göre yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Başka bir deyişle ForumDenizi üzerinden yapılan yazılı, görsel ya da işitsel paylaşımlardan doğabilecek yasal sorumluluk, mezkur içeriği paylaşan ForumDenizi üyesi gerçek kişilere aittir. İlgili kanunun anılan maddesinin 2. fıkrasında da çok açık bir biçimde öngörüldüğü üzere; yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.
Açıklanan hukuki dayanaklar temelinde, hak ihlâli iddiasında bulunan hak sahipleri İLETİŞİM linkinden yer sağlayıcı ForumDenizi yöneticilerine ihtarda bulunarak bahse konu hususu tebliğ etmeleri halinde incelemeler yapılıp, en geç 2 gün içerisinde gerekli işlemler tesis edilecektir.
5101 sayılı yasayla degişik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince ForumDenizi üzerinde telif hakkı bulunan MP3, video vb. eserlerin paylaşımı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hak sahipliği verilmiş olan MÜ-YAP tarafindan yasaklanmış olup, yasal işlem olması halinde, paylaşan kişi ya da kişilerin bilgileri gerekli kuruma verilecektir.