KONU TEKRARI YAPMAMAK
Konu açmadan en önce mutlaka "Ara" butonunu kullanınız. Nasıl arattırma yapıldığına dair detaylara bu konudan ulaşabilirsiniz; http://www.forumdenizi.com/forum-kul...ri-aramak.html
Ayrıca yeni yonu açarken konu başlığını yazdığınızda, benzer başlıkları da gözden geçirmeyi unutmayın.

KONUNUN AÇILACAĞI YERİN BELİRLENMESİ
Açacağınız konu başlığını, rastgele bir bölümde değil, hangi bölüme uygun ise o bölüme ve o bölümün kuralları var ise o kurallara uygun olarak açmalısınız. Yanlış bölüme açılan konular, yöneticiler tarafından bilgi verilmeye gerek duyulmadan taşınmaktadır. Konum nereye gitti demek istemiyorsanız, uygun bölümü önceden belirleyin.

KONU BAŞLIĞINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
1) Konu başlıklarının tamamının BÜYÜK harf olmaması,
2) Konu başlıklarının ilk harfinin büyük olması,
3) Konu başlıklarının dikkat çekmek adına konu içeriğinden alakasız olmaması,
4) Konu başlıklarının uzun değil; kısa ve öz yazılması,
5) Konu başlıklarında kışkırtıcı, tartışmaya yönelik, hakaret ve küfür içeren başlıklar yazılmaması,
6) Konu başlıklarında din, dil, ırk, renk, ayrımı gözeten başlıklara yer verilmemesi,
7) Konu başlıklarında harf uzatmaları yapılmamasına (Örneğin: Zezeeeeeee gibi.) dikkat edilmelidir.
8) Konu başlıklarının anlamsız, içerik hakkında bilgi vermeyen kelime ve tümcelerden oluşmamasına dikkat edin. (Örneğin; Lütfen yardım edin, Lütfen bakın gibi.) Öğrenmek istediğiniz konu her ne ise başlığı ona göre oluşturun.
9) Konu başlıklarında cümle sonunda (...) noktalama işareti ve yüz ifadelerini kullanmanızın google açısından faydası yok, zararı vardır.
10) Konu başlıklarında Asci karakterler kullanılmaması. Zira yine google bu tarz başlıkları spam olarak algılamaktadır. Seo desteklemiyor.


KONU İÇERİĞİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
1) Konu içeriğinin, konu başlığından alakasız olmaması,
2) Konu içeriğinin tamamının büyük harf olmaması,
3) Konu içeriğinin bilgi içeren bölümlerde, tek kelimeden oluşmaması.
4) Konu içeriğinin tartışma içeren, küfürlü, kışkırtmaya yönelik içeriklerden oluşmaması
5) Konu içeriğinde reklam yapılmamasına dikkat edilmelidir. (Direk banlanma sebebidir)
6) Konunuz eğer anket konusu olacaksa, anket bölümüne açılmalı ve anket niteliği taşımalıdır. Aynı şekilde anket bölümüne anket şıkları eklenmeden konu açılmamalıdır. Eğer anket açacaksanız ve nasıl açılacağını bilmiyorsanız bu konudan detayları öğrenebilirsiniz; http://www.forumdenizi.com/forum-kul...il-acilir.html
7) Konu içeriğinde eğer videoya yer veriliyorsa, bir kaç cümle açıklama yazılmalıdır. (Açıklamasız her konu google nezdinde boş konu olarak görünmektedir. Çünkü video linkleri google da anlam ifade etmiyor.)
8) Konu içeriğinde eğer resim paylaşılıyor ise, resimle ilgili bir kaç cümle açıklama yazılmalıdır. (Açıklamasız her konu google nezdinde boş konu olarak görünmektedir. Çünkü resim linkleri google da anlam ifade etmiyor.)
9) Konu içeriğinde görsellere yer verilirken, hizliresim.com gibi resim barındırma sitelerinde resimlerinizi yüklemenizi öneririz. Zira bu şekilde yapmadığınız takdirde resimleri aldığınız foruma, bloğa, sayfaya fayda sağlamış olursunuz.
10) Konu içeriğine eklediğiniz görsellere yeni link almadan önce mümkün olabildiğince forumdenizi.com yazarak upload edip konulara ekledikten sonra konularınızı oluşturun. Bu konudan faydalanabilirsiniz; http://www.forumdenizi.com/forum-kul...-uygulama.html
11) Konu içeriğinde kaynak belirtirken, site linkini değil sadece adını yazmalısınız. (Örneğin; Kaynak: Forumdenizi gibi)