Son zamanların popüler renklerinden birisi hardal rengidir. Özel olarak sonbaharda tercih edildiğinden sonbahar rengi olarak bilinir. Sarının canlı tonları arasında yer bulur. En uyumlu olduğu renkler; siyah, kot rengi, krem, kahverengi, mavi, bordo, beyaz ve tarçın renkleridir.

Hardal rengi pantolon, etek, şort gibi parçalarda daima tercih edilir. Bu renk bir pantolon üstüne bordo, siyah veyahut krem rengi kazaklar, kot gömlekler kullanılabilmektedir. Hardal rengi bir evaze etek üstüne siyah şifon gömlek, siyah çorap ve siyah botlar tercih edilebilmektedir. Diz altı eteklerde hardal rengi kullanıldığı zaman üstüne turuncu, kahverengi, bordo, siyah bir kazak veya açık kot rengi bir gömlek kullanılabilmektedir.

Sarının bu tonuyla tek parça kıyafetlerde de alternatif renktir. Kısa, kalın askılı bir elbisede hardal rengi yalnız olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra elbiseye renk verilmek istenirse siyah veyahut beyaz bir kuşak, krem rengi ince bir kemer güzel durabilir. Hardal rengi tulumlar gümüş yahut altın rengi kalın kemerler ve ten rengi topuklu ayakkabılar ile kombinlenebilir.

Aksesuarlarda hardal rengi saatlerde, bileklik ve kolyelerde kullanılabilmektedir. Küçük taşlı kolyelerde güzel durabilir. Bilekliklerde gümüş rengi ile tercih edilebilmektedir

Hardal rengi, ayakkabılarda da kurtarıcı tonlardandır. Topuklularda hardal rengi kahverengi kombinlerin altına kullanılabilmektedir. Bez ayakkabılarda spor kombinlerin altına tercih edilebilmektedir. Çantalar ise hardal rengi siyah elbiselerle veya açık mavi tonlarında kombinlerle kullanılmaktadır.


Hardal rengi bluz ve kazaklarla sayısız kombin yapmak mümkündür. Hardal rengi kazak açık rengi ispanyol paça kotlarla, siyah dar pantolonlarla, bordo mini şort ve eteklerle, mürdüm rengi etek pantolonlarla ve siyah uzun pileli eteklerle kullanılabilmektedir. Hardal rengi bluzlar siyah-beyaz çizgili kısa eteklerle yahut borda eteklerle, siyah yahut jean pantolonlarla tercih edilebilmektedir. Hardal sarısı bir kazak altına bordo etek, bordo diz üstünde çorap ve siyah ayakkabı ile keten rengi küçük çanta kullanılabilmektedir. Hardal rengi bluzlar veya atletler açık kot rengi salopetlerle giyilebilir.

Montlarda hardal rengi siyah kombinlerle uyumlu olur. Beyaz pantolonların üstüne gri tonlarında bir bluz ve hardal rengi kısa mont ile giyilebilir.