Turuncu rengin sıcak ve romantik bir tonu olan şeftali rengi benzer zamanda moda dünyasında son zamanlarda devamlı kullanılan renklerdendir. Şeftali rengi ile kombinlere bambaşka görünüm kazandırabilir. Çünkü bu ton sıcak renklerdendir ve pozitif enerjisini kıyafetler, aksesuarlarla yaratmak mümkündür.

Şeftali rengi kombini için önemli noktalar
Şeftali tonları benzer zamanda siyah, lacivert gibi koyu tonlar ile de kombinlenebilir. Çanta tercihi seçime göre şeftalinin koyu tonlarından olabilir. Yalnız olarak elbise de kullanılacak şeftali tonları için bej rengi ile yapılacak kombin en doğru seçimlerdendir. Çanta, ayakkabı, kemer veya şapka tercihi bej tonu tercih edilip, takılarla kombin canlandırılabilir. Bu kombin önerisinde takılar ve aksesuarlar ön plana çıkar. Turkuaz mavisi, fuşya, zümrüt yeşili gibi renkler takılarla kullanılabilmektedir veyahut limon sarısı çanta, zümrüt yeşili, koyu pembe tonlarındaki clutch ile kombine hareket katılabilir. Bu renk kombin daha fazla yaz günleri için kullanılmaktadır. Ama daha sade bir şıklık için şeftali rengi bir elbise gümüş taşlı takılarla farklılaştırılır. Elmas, pırlanta, parlak taşlar takı olarak tercih edilebileceği gibi broş, kemer, toka veyahut elbise detayı olarak da kullanılabilmektedir.

Şeftali tonu romantik bir renktir. Bunu yapmak için özel günlerin içerisinde, akşam yemekleri, yaz akşamları için tercih edilebilmektedir. Sıcak, renkli görünüm yaratmak isteyenlerin gözde renklerinden olabilir. Kullanılmış olduğu kombinde hafif, pastel tonlarında makyaj ve açık dalgalı saçlarla şık görünüm yaratılabilir.


Şeftali rengi özel olarak yaz aylarının en yaygın renklerindendir. En fazla beyaz ile uyum sağlamaktadır. Beyaz gömlek, tişörtlerle şeftali tonlarında etek, pantolonların kombini sevilerek kullanılılır. Seçime göre beyaz etek, skinny pantolon ve şortlarla şeftali tonlarında üst kombini oluşturulabilir. Blazer ceket olarak tercih edilebilen şeftali rengi ile çok tarz bir hava oluşturulabilir. Bu kombinde beyaz, siyah veya ten rengi tonlarında ayakkabı ile uyum yakalanabilir. Bacakların daha uzun görünmesi içinse ayakkabı tercihi ten rengi olabilir. Çanta için değişik renk tonu seçilip kombine renk katılabilir.