Kombinlerde farklı uyum yakalamak amaçlı tercih edilen renklerden birisi de gümüş rengidir. Her mevsim ve her yerdeki kombinler için vazgeçilmeyen tonların başında gelir. Yapıldığı çokca kombinde fevkalade şıklık ve tarz görünüm elde edilebilmektedir. Bunu yapmak için gümüş rengi kombinlerde dikkatli olunması gerekli olan bazı önemli noktalar vardır.

Gümüş rengi şık davetlerin ve özel gecelerin vazgeçilmeyen rengidir. Doğru renkler, bakımlı saçlar ve uygun makyaj ile çok şık, tarz görünüm yakalamak mümkündür.

Çokca renkle kolaylıkla harmanlanabilen gümüş rengi mor, turkuaz, gece mavisi, turuncu, safir rengi gibi canlı renklerle de uyum içindedir. Bu renklerin kullanılması ile çok canlı kombinler elde edilebilmektedir. Bu kombinde önemli nokta üçüncü, baskın rengin bu kombinde kullanılmamasıdır.

Gümüş rengine en ideal renklerden birisi pastel tonlarıdır. Pastel pembe, şeftali rengi yahut bej tonları bunlar için en ideal renklerdir. Gümüş rengi bir elbiseye ayakkabı, takı yahut aksesuarlarla renk katmak için bu renkler tercih edilebilmektedir. İki rengi de belli halde göstermek isteyenler ise bu tonları iki parça halinde kullanabilir. Seçilecek olan pastel tonları blazer ceketlerde, ayakkabı da, alt parçada ve aksesuarlarda değerlendirilebilir. Alternatif olarak gümüş rengi ile de harmanlanabilir. Gümüş rengi çantaya renkli taşlar, elbise üstüne bu renklerden kemer veya takılarla uydurulabilir.


Gümüş rengi siyah kombini ise en asil kombinlerden birisidir. Düz sade siyah bir elbiseye gümüş rengi ayakkabı, çanta yahut takılarla hareket katılabilir. Kırmızı ruj tercihi de bu kombin için en doğru tercihlerden birisidir.

Kıyafetin tümüyle gümüş renginden oluştuğu kombinlerde bir tüm durumunda her parça gümüş rengi seçilebilir. Özel olarak davetlerde ve özel olan günlerde tercih edilecek bir kombindir. Bu kombinde önemli noktalardan birisi seçilen parçaların tamamının taşlı ve parlak olmamasıdır. Sade gümüş bir rengi elbise üstüne gösterişli takı ve çanta tercih edilebilmektedir. Bundan hariç pul ve taşlı gümüş bir elbise tercihinde ayakkabı ve çanta tercihi olabildiğince sade olmalıdır. Renk katmak gayesi ile canlı kırmızı tonlarında bir ruj ve siyah göz makyajı yapılabilmektedir. Böylelikle şık ve göz alıcı bir kombin elde edilebilmektedir.