Stiletto sivri burnu ve de ince yüksek topuklarıyla hem klasik tarz aynı zamanda modern görünümü beraber yansıtmaktadır. Kadınlara zarafet katan bu ayakkabılar için son dönemin moda parçaları demek doğru olabilecektir. O yüzden her kadının dolabında asgari bir çift stiletto bulunması önerilmektedir. Her mekanda kreatif ve zarif kombinler ile keyifle giyilecek olan stilettolar şık görünmek için açıkça birebirdir. Ek olarak her ne kadar giyilmesi gayet zor ayakkabılardan biri olsa da asil ve havalı görünüm için stiletto vazgeçilmeyen bir seçimdir. Peki, stiletto ayakkabılar nasıl giyilir?

Stilettoların bugün çoğu zaman boy friend jeansler ile kombin yapıldığı da görülür. Sportif bir şıklık yaratan bu biçimde son yılların modası olarak hayli tercih edilir. Maskülen bir hava katan boy friend jeanslere dişi görünüm kazandıran stilettolar salaş bluzler ile kombin edilebilmektedir.

Stilettoların dar pantolonlar ile giyilmesi de mümkündür. Fakat şurada dar paça pantolonların bilekten birazcık daha yukarda bitiyor olması bacak boyunun daha uzun durmasını sağlayacaktır. Yine üzerine düzgün dikişlere sahip koton bir gömlek yahut salaş bir bluz ile değişik ve etkili tarzlar yaratılabilir.

Stilettoların diğer tamamlayıcı parçası ise elbiselerdir. Diz üzerinde kısa elbiseler, balon etekli modeller veya desenli bahar elbiseleri stilettolar ile daha çarpıcı bir hava yaratacaktır. Böyle bir kombinde renk renk takılardan aksesuarlar tercih edilmesi önerilmektedir.


Stiletto denince akla ilk gelen kombin kalem etekler ile olandır. Resmi iş günlerinin, büyük toplantıların yahut özel günlerin eteği olan kalem etekler stiletto ile daha dişi ve gösterişli bir hava katacaktır. Hassaten açık renk krem, bej gibi renklerden kalem eteklere ister kırmızı, yeşil gibi canlı renkler ile hareket katılabilir ister siyah, krem gibi sade renkler ile uyum sağlanabilir. Üzerine ise beyaz renklerde dar bir bluz veyahut gömlek hayli asil ve zarif görünüm kazandıracaktır.