Sarı; hem spor hem şık gösteren, rahatlığı ve güzel görüntüyü yakalamayı sağlayan bir renktir. Sarı gömlekleri değişik parçalarla kullanarak güzel bir görüntü yakalayabiliriz.

Koyu yeşil ve siyah renkli pantolonlar da sarı renkli gömleklerin tamamlayıcılarındandır. İspanyol paça pantolonların sarı kısa gömleklerle uyumu resmi bir şıklık sağlamaktadır. Ayn renklerde kalem etekler de sarı gömleklere ayak uydurabilir. Ayakkabı seçimi siyah ya da çantayla benzer tonlarda koyu renklerden yana olabilir. Küçük el çantaları, zincirli uzun askılı modeller bu şekil kıyafetlere çok yakışmaktadır. Uzun kolyeler, metal renkli zincirli aksesuarlar, parlak taşlı küpeler bu kombinasyonu tamalar.

Artık sarı gömlekleri askılarından çıkartıp giyme zamanı.

Spor ve günlük kıyafet tercihinde sarı gömleği koyu renk ve taşlanmamış bir kot pantolonla giyebiliriz. Dar paça kotlar için tunik havasında, kolları katlanabilen keten kumaşlardan yapılmış sarı gömlekler uyumludur. İspanyol paça pantolonların üst kısmı dar ve fit bir görüntüye sahip olduğundan dolayı bu görüntüyü bele tam oturan kısa bir sarı gömlekle tamamlayabiliriz. Siyah yahut krem rengi babetler, bağcıklı yarı spor görünümlü ayakkabılar; sarı gömlek ve kot pantolonu tamamlayabilir. Açık sarı renkler için açık renkli kot pantolonlar güzel durur; fakat sarının açık tonları baharı yansıttığı için kot eteklerle daha uyumlu görünürler. Metal renklerde ufak aksesuarlar ve zincirli küçük krem rengi çantalar; bu görünümü tamamlar.