Topuklu ayakkabıların içerisinde belki de en rahatı olarak bilinen dolgu topukları ilkbahar ve yaz şıklıkları arasında görmeye alışkınız. Bu, hem günlük aynı zamanda daha şık tarzlara uyum sağlayabilen ayakkabı modelleri rahatlıklarının dışında hayli da stil sahibiler.

Dolgu topuk ayakkabılarla doğru stiller acaba hangi parçalarla yaratılır? Bu ayakkabıları nasıl kullanmalıyız?
Sezonun gözdesi etekler dolgu topuk ayakkabılar ile uyum sağlayan kıyafetler listenin başlarında yer alıyor. Eteklerin bu rahat ayakkabılar ile uyum içerisinde kullanılabileceğini söylemek yanlış olmaz. Üstelik bunu yapmak için fazladan bir çabaya gerek yok. Kısa etek boyları veyahut uzun etek boyları bir yana midi boydaki eteklerin dolgu topuklu ayakkabılar ile olan uyumu su götürmez bir şıklık oluşturuyor.

Dolgu topuk ayakkabıları kullanmanın en klasik yolu onları kotlarla kombinlemekten geçmektedir. Modern jeanler görünümünüzü fevkalade kılmak noktasınsa sizin için yeterli olacaklardır. Son olarak şık bir bluzla da stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Yazın dolgu topukları hemen her yerde giyebilirsiniz tabii ki, bu noktada plaj stili değişik ve harika bir alternatif olarak aklınızda bulunabilir. Renkli plaj kıyafetinizin altına harika bir çantayla kombinlediğiniz hasır dolgu topuklar fevkalade görünmenize yardım eden olabilecektir.

Dolgu topuk ayakkabılar hem uzun aynı zamanda kısa elbiselere çok yakışmaktadır. Elbise ve dolgu topuk tercihleri renk ve model konusunda toptan size kalmış. Ama tarzınızı iyi belirleyerek seçimlerinizi ona göre yapmalısınız. Klasik tarz, modern tarz veyahut vintage görünüm mü tercih etmek istiyorsunuz? Bu noktadan sonraki seçimleriniz sizi doğru noktaya ulaştıracaktır.


Çalışan kadınlar için " stilletto " giyer kuralı hala değişmez geçerlilikteki kuraldır! Bunlara bir alternatif ise dolgu topuklar tabii ki. Lakin seçim yapma noktasında dikkatli olmalısınız. Çok renkli ve hasır modeller iş hayatınız için doğru seçim olmayabilir. Bunların yerine siyah, kahve veya krem rengi gibi deriden üretilmiş şık dolgu topukları seçin.