Ruhsal dünyanın simgesi olarak kabul gören mor kıyafetlerde de çokça tercih edilir. Mor karşı tarafta denge, asalet ve karşılıklı güven imajı yaratır. Cazibesiyle duyguları pekiştiren bu renk sakinleştirici bir etkiye de sahiptir. Mor da kırımızı renkte olduğu gibi tutkuyu temsil eden bir renktir. Dört mevsim pratik bir biçimde tercih edilen mor kombinlenirken zıt renkler tercih edilmelidir. Soft renklerle kullanılması gerekli olan mor koyu renklerle beraber kombinlenmemelidir. Mor ile kullanılması tavsiye edilen renkler ise gri, sarı ve bej tonlarıdır.

Mor koyu bir renk olması nedeni ile kişiye sertlik katan bir tondur. Bu nedenden dolayı açık tonlarla kullanılarak yumuşak geçişler sağlanması önerilmektedir. Hassaten günlük kullanımlarda mor rengi, bej tonlarıyla kombinlenmelidir. Dikkatli olunması gerekli olan çok önemli nokta ise mor renginin yeşil ve kırmızı ile kullanılmamasıdır. Birbirleri ile uyumsuz olan bu renkler göz yorucu ve rüküş görünüm yaratmaya neden olur. Mor renk ayakkabı olarak tercih edilecek ise skinny ve boyfriend jeanler ile tercih edilmesi önerilmektedir. Ciddi bir duruş sergilenmek isteniyor ise siyah kalem eteğin altına giyilen mor stilettolar doğru tercih olabilecektir.

Mor bir elbise kullanılacak ise altına ten rengi, pudra pembesi tonlarda stiletto bir ayakkabı tercih etmekte yarar vardır. Bu tercih asil ve şık bir görünümün elde edilmesine yardım eden olabilecektir. Mor elbisenin altına tercih edilebilecek diğer ayakkabı rengi ise lame tonlarıdır. Özel olarak yaz gecelerinde kombinlenmesi önerilen bu stil hasebiyle zarif görünüm elde edilir. Mor, abiye kıyafetlerde tercih edilecek ise ayakkabı ve çanta tercihi siyah renkten yana olmalıdır. Bunun sayesinde hem dikkat çekici hemde asil görünüm kazanılmış olur. Abiye kıyafetlerde mor, siyah yerine dore ile de kombinlenebilir. Zıtlıktan hoşlanan değişik görünüm elde etmek isteyenler ise mor ve sarıyı tercih edebilir. Modacılar tarafından da önerilen bu kombin retro havasına bürünmenin en kolay yoludur. Mor elbisenin altına giyilen sarı ayakkabılar ve aksesuar olarak kullanılacak sarı küpeler başarılı kombin yaratacaktır. Ekim ve şubat ayları arasında tercih edilmesi önerilen sarı pantolon ile mor trençkot biri birine çok yakışan bir kombinasyondur.