Yaz mevsimindeki aylarda gece makyajının vazgeçilmezi biçimine gelen neon farlar, trend olmayı sürdürecek gibi görünüyor. Peki neon far nasıl kullanılmaktadır? İlk başta neon farın uygulanmasına eşlik eden olmazsa olmazlarınız eyeliner ve rimel edinerek işe başlayın. Bütün malzemelerin renklerinin uyumlu olmasına .

Neon far kullanımında dikkatli olunması gerekli olan ilk nokta, ten renginize göre uygun seçim yapmak olmalı. Farı alır iken muhakkak elinizin üstünde deneyin.

Neon renklerle makyaj yaparken dikkat göstermeniz gerekli olan nokta yüzünüzde tek bir noktaya odaklanmaktır. Eğer gözlerinizde neon renkleri kullanıyorsanız dudaklarınız doğal görünmelidir veya eğer dudaklarınızda neon renkleri kullanacaksanız gözleriniz abartılı olmamalıdır. Aksi durumunda makyajınız abartı duracak, güzel bir görüntü ortaya çıkmayacaktır.

Neon far kullanımının diğer bir hali ise farın yoğun olarak değil de dağıtılarak kullanılmasıdır. Bu uygulamada gölgelendirme yapmayı göz ardı etmeyin. Neon farı bu biçimde uyguladığınızda, yüzünüzdeki makyaj abartısız ve daha doğal görünecektir.

Son safha ise makyajın olmazsa olmazı rimel. Neon far kullandığınızda kesinlikle koyu renk rimel sürmelisiniz tersi durumunda gözleriniz farın içerisinde kaybolacaktır.

İkinci bölüm ise farın münasip renk eyeliner ile eşleştirilmesidir. Neon eyeliner seçimindeki püf nokta ise seçilmiş olan neon far renginden daha koyu renk eyeliner seçilmesidir. Örnek vermek gerekirse neon mavi far üstüne neon lacivert eyeliner çekilmesi münasip olabilecektir