Hem günlük aynı zamanda gece kullanabileceğiniz bir makyaj arıyorsanız kahverengi göz makyajı tam size göre olabilecektir. Kahverengi tonlarında makyaj her göz rengine yakışacaktır ama; kahverengi gözlüyseniz bu tonlarda makyaj tam size göre! Kahve tonlarında yapacağınız gölgeli makyaj gözlerinizi daha ön plana çıkaracağı gibi bakışlarınıza da anlam katacaktır. Üstelik kahverengi tonlarda yapılmış olan makyaj diğer renkte olanlara göre daha doğal görüneceği için hep kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Kahverengi makyaj için göz kapaklarınıza göz farı bazı uygulayarak makyajınızı gün boyu sabit tutabilirsiniz. Ek olarak kahverengi farlar baz sürülmeden uygulanırsa renginden soluk görünecektir ve istenen etki olmayacaktır.

Gece makyajıyla devam etmek isteyenler takma kirpikle bakışlarını daha da keskinleştirebilirler. Bu adımı rimel ve eyeliner uygulamasıyla tamamlayıp göz makyajını sonlandırabilirler.

Kahverengi tonlarda açık bir farı ince uçlu fırçayla göz altı diplerinize sürerek daha buğulu bir bakış elde edebilirsiniz. Üstelik kahverengi far kontrol edilmesi en kolay far olduğundan dolayı kirli bir görüntü yaratmayacaktır.

Elinizdeki farlardan sütlü kahve tonlarına en yakın tonu far sürme fırçanıza alın. Bu far sizin zemin farınız olacak, bütün göz kapağınıza sürmekle makyaja başlayın.

Kahverengi tonlarda makyaj yaparken gölge vermek hayli önemlidir. Yoksa, göz kapağınıza sürdüğünüz açık tonda far göz makyajınız için yeterli olmayacaktır. Gölge için daha koyu tonlarda bir kahverengi farı göz kapağınızın katlanma çizgisine uygulayın ve göz kapaklarınıza derinlik katın.


Makyajınızı dilerseniz bu adımda rimel ve eyeliner ile bitirip kahverengi günlük göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Günlük olarak yaptığınız makyajda ruj için pembe tonlarını yahut koyu tonları kullanabilirsiniz ama gece için yapılmış olan kahverengi makyajın ruju daha açık ve doğal tonlarda olması önemlidir.

Eğer makyajınızı gece makyajına tamamlamak ister iseniz göz kapağınızın ucuna daha koyu renkte bir far sürerek bu işleminizi tamamlayın. Bunun sayesinde, makyajınız daha koyu olacağı için gece makyajına daha münasip olabilecektir.

Bunu yapmak için piyasada nerdeyse her markada bulunan kahverengi far paletlerinden edinmeniz sizin için yeteridir. Bunlardan kendinize en ideal olanını seçtikten sonra gelelim makyajın adımlarına;