Güven ve huzur veren renklerden açık turkuaz mavinin en güzel tonlarından birisidir. Ek olarak iç acıcı, göz zevkine güzel gelen renklerden birisidir. Bu sebep ile kombinlerin tercih edilen favori renklerinden birisidir. Açık turkuaz rengindeki kombinlerde bazı küçük detaylara dikkatli olunarak şıklığı yakalamak mümkündür.

Açık turkuaz tonlarında dikkatli olunması gerekli olan koyu ve baskın renklerin kombinde tercih edilmemesi gerektiğidir. Kırmızı, yeşil veya mor gibi renkler bunlara örnektir. Daha fazla pastel tonları ve açık renklerle kombinlenmelidir. Böylelikle açık turkuaz ile harika kombinler yakalamak mümkündür. Kombini tamamlamak için koyu yahut pastel tonlarında makyaj tercih edilebilmektedir. Bu makyaj ve kombin bakımlı saçlarla tamamlanıp şıklık yakalanabilir.

Açık turkuaz rengi en fazla lacivert ile kombinlenir. Alt üst halinde iki parça ile yapılacak kombinlerde, lacivert rengin alt parçada tercih edilmesi daha doğru olabilecektir. Lacivert pantolonlar, etekler yahut kot pantolon alt parça için ideal seçimlerdir. Üstüne açık turkuaz gömlek, kazak veya tişörtler seçilerek harika bir kombin yaratmak mümkündür. Bu kombin de kullanılacak ayakkabı mat renklerden yahut yine lacivert tonlarından olabilir. Kombine renk katmak amaçlı çanta, kemer, şapka, aksesuar ve takılardan birinde değişik renk düşünülebilir. Fakat bu renk çok büyük parçalarda kullanılmamalıdır. Benzer zamanda da çok canlı baskın renklerden oluşmamalıdır. Bundan hariç açık turkuaz bir elbisenin üstüne lacivert renkte ceket uydurulabilir. Bu kombin hem gece aynı zamanda gündüz için şık bir tercih olabilecektir. Açık turkuaz rengi siyah ile de çokça tercih edilir. Özel olarak yaz gibi aylarda sıkça kullanılan açık turkuaz ve siyah kışın da vazgeçilmeyen renklerindendir. Siyah çoraplar, siyah etek veyahut paltonun üstüne, açık turkuaz kazak, gömlek tercih edilebilmektedir. Yine siyah tonlarında ayakkabı ve takılarla bir bütünlük yakalanabilir. Bu kombinde krem, bej yahut altın sarısı tonlarında çanta ile üçüncü bir renk eklenebilir. Açık turkuaz benzer zamanda pastel tonları ve beyazın tonları ile de düşünülebilir. Şurada önemli olan tercih edilecek olan renklerin açık tonlarda olmasıdır. Seçilecek olan takı ve aksesuarlar bu renklerin koyu tonu veya turkuazın koyu tonları olmalıdır. Ayakkabı rengi ise mat renklerden oluşmalıdır.