Hardal sarısı ile benzer renk olan safran rengi sarının bir tonudur. Kombinlerde sık kullanılan renk olsa da kombinlenmesi en zor renklerden birisidir. Bu neden ile safran rengi kombinlerinde renk uyumuna dikkatli olunması gerekir

Bu rengi kullanarak şıklığın artması için takı ve aksesuar tercihi önemlidir. Renkli büyük kolyeler, taşlı küpeler, renkli zümrüt yeşili safir mavisi yüzükler, büyük gözlükler kullanılarak daha şık görünüm yakalanabilir.

Siyah bütün renklerle kolaylıkla uyum sağlayabilen bir renktir. Benzer zamanda safran rengi için ideal renklerden birisidir. Özel olarak kış ve sonbahar gibi aylarda siyah kazak, blazer ceket veya gömlekler safran rengi pantolon ve eteklerle hayli uyumlu gözükecektir. Tercihen düz siyah bir elbisenin üstüne geçirilen safran rengi palto güzel ve iddialı gözükmeyi isteyenler için doğru kombin olabilir.

Safran rengi ile uyumlu olan bir başka renk ise gri tonlarıdır. Siyah rengine göre gri tonları ile yapılmış olan kombinler daha yumuşak olabilecektir. Bu kombine üçüncü bir renk olarak siyah eklenebilir. Siyah ayakkabı ve çanta seçimleri için tercih edilebilmektedir. Safran rengi kombinlerine renk katmayı isteyenler koyu yeşil, taba, lacivert renklerini tercih edebilir. Bu renklerle kombin oluşturabilirler. Siyah, gri veyahut kahve tonlarındaki daha sade kombinlerine şık bir kemer, çanta, şapka, eldiven seçimlerine üçüncü renk olarak kullanabilirler.


Safran rengi bir sonbahar rengidir. En fazla kahverengi ve tonları ile uyum içerisinde olan bir renktir. Açık kahve tonlarında gömlek, kazak ile kullanılan safran rengi pantolon yahut etek kombini ile çok şık bir hava yaratabilir. Altına kahve tonlarında çizme, bootie veyahut klasik ayakkabı tercih edilebilmektedir. Çanta tercihinde değişik renk kullanılarak kombine renk katılabilir. İddialı bir kombin için safran rengi ve mor uyumu tercih edilebilmektedir. Bu iki renk ile yaratılan kombinler günlük ve gece şıklığı için çok uygundur. Fakat bu iki iddialı renk ile harmanlanan kombinlerde makyaj tercihi hafif tonlarda tercih edilmelidir. Ayakkabı ve ya çanta renkleri nötr tonlarda kullanılmalıdır. Üçüncü iddialı bir renk bu kombinde tercih edilmemelidir.