Makyaj çeşitleri devamlı farklılık göstererek hayatımıza dahil olmaktalar. Barbie makyajı da onlardan biri... Barbie makyajı ile çocukluğumuzdan beri imrenerek baktığımız o kusursuz bebekler gibi görünebiliriz. Lakin özel teknikleri uygulanmadığı halde ortaya annesinin makyaj malzemelerini kullanan küçük kız çocuğu görüntüsü meydana gelebilir!

Not
Burun küçültme ve elmacık kemiklerini belirginleştirmek için uygulanan gölge tekniklerini biliyorsanız en doğru barbie makyajını ortaya çıkartabilirsiniz.

Barbie makyajı nasıl yapılır?
İlk başta ten makyajı için, boynunuzda dahil olmak üzere yüzünüzün bütününe cildinizden 1-2 ton açık fondoteni uygulayın. Gözaltı halkalarını ve leke olan bölgeleri de açık renk kapatıcı ile toptan kapatın. Parlama ihtimali olan bölümlere de açık renk transparan pudrayı fırça ile uygulayın.

Seçime göre gözlere mavi veya yeşil lens takılarak barbie görüntüsü oluşturulabilir.

Göz makyajı için, paletten hoşunuza giden biri birine yakın 2 rengi seçin ve göz kapağınıza uygulayın. Açık olan tonu göz kapağınızın iç tarafına koyu olan tonu da dış bölümüne sürerek bakışlara çekiklik katabilirsiniz. Siyah yahut renkli eyeliner sürerek göz hattınızı ortaya çıkartın. Kaşın alt bölümüne da beyaz far uygulayarak kaşın daha kalkık ve şekilli gözükmesini sağlayabilirsiniz. Gerçek bir görüntü ortaya çıkartmak istiyor iseniz, takma kirpiklerden faydalanabilirsiniz.


Pembe tonlardaki allıkla elmacık kemiklerinizi belirginleştirin. Pembe tonlarının size yakışmadığını düşünüyor iseniz, yoğun şeftali tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Son olarak far rengine yakın çarpıcı renkteki bir ruj ile makyajı bitirebilirsiniz.

Barbie makyajı için ten renginden 1-2 ton açık fondoten ve kapatıcıya ihtiyaç vardır. İçerisinde canlı değişik renklerin olduğu büyükçe bir far paleti de kurtarıcı olabilecektir. Gereken olan diğer bir malzeme de canlı ve dikkat çekici renkte rujdur.

Barbie makyajı doğal makyaj sevenler için münasip değildir. Hayli yoğun ve abartılı durur. Dolaylı olarak her tarza hitap e